Temat: [EcoSport 2017- ] Pierwsze wrażenia? Informacje ogólne
View Single Post
Stary 05-08-2018, 20:11   #172
Terminator007
ford::average
 
Avatar Terminator007
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Ecosport St-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM automat
Rocznik: 2018
Postów: 111
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia?

Mam już 4500km zrobione i widze że spalanie średnie powoli spada bo się już w miarę nauczyłem nim jeździć pomimo tego że to automat. Nie mam na razie nic do zarzucenia po ponad 2 miesiacach jazdy w różnych warunkach. Ktoś tam wspominał wczesniej ze mu wieje z bocznych nawiewów... wystarczy przesynąć regulator w nawiwie maksymalnie w kierunku drzwi i nawiew jest zamknięty ( a więc więcej bawcie się pokrętłami i suwakami :-) ). Skrzynia automat działa doskonale i w pozycji D i w pozycji S gdzie kręci max do 6000 obrotów /min. Ponieważ juz trochę się "dotarł" to wypróbowałem go na maxa i na autobahnie doszedłem do 195km/godz . To chyba dobry wynik i wcale nie musiał się wysilać przy tym. Chciałem dojść do 200km/h ale był duży ruch a potem roboty drogowe więc już nie było gdzie. Spalanie średnie zaczyna mi spadać poniżej 9l/100km ale przy bardzo dynamicznej jeździe i 50% miasto w korkach. Najbardziej jestem zadowolony z wydajności klimy bo po 1 minucie juz jest chłodno w aucie przy tych ukropach no i audi B&O jest po prostu odlotem. Co ciekawe z pendrive na USB odtwarza nie tylko mp3 ale i pliki muzyczne w formacie FLAC co po prostu oddaje pełnię muzyki i jakość. System jest tak zestrojony że nie ma warczenia ani charczenia przy sile głosu na max. Nawigacja działa ok, rzadko jej używam ale komendy głosowe wydawane po polsku są zrozumiałem przez system i nie ma większych problemów,, tak samo jak szukanie np restauracji czy hotelu. Wystarczy powiedzieć np " jestem głodny" i system już wyszukuje knajpy. Mapy mnie na razie nie oszukały ale chyba nie są tak dobre jak w google maps. Radio cyfrowe DAB to też dobry nabytek bo wreszcie słucham radia bez szumów, zaników itd... Wycieraczki działają sprawnie a wyraźnie szerszy lewy słupek już mi nic nie zasłania anie nie przeszkadza. Gdybym dzisiaj go jeszcze raz kupował to zrezygnowałbym z dachu otwieranego bo go wcale nie używam a koszt pakietu 2000zł. Hak składany jest super i uratował mi dupę bo kobita VW na światłach czerwonych wjechała mi w tył i nadziała się na hak. U mnie nic a ona ma tablicę i grill do wymiany ( więc warto :-) ) Inaczej bym płakał bo to nowiutkie autko :-).
Terminator007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem