Temat: [Mondeo 2014- ] Konwersja Titanium na ST-Line
View Single Post
Stary 03-03-2020, 15:00   #1
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Konwersja Titanium na ST-Line

Cześć!

Zakładam ten temat, bo będę Was prosił o doradztwo w kilku kwestiach, mile widziane uwagi i pomysły. Pacjent Mondeo 2.0 tdci 180KM, PS, Titanium produkcja 03.2019 (lift tyłu). Temat wygląda następująco, zapragnąłem zmienić nieco wygląd mojego dziadkowego mondeusza, który z fabryki wyszedł w wersji Titanium z kilkoma dodatkami. Praktycznie wszystko mi pasuje w tym samochodzie, poza kilkoma szczegółami w wyglądzie. Kilka rzeczy już zmieniłem, ale zdecydowana większość przede mną.
Ma z tego wyjść docelowo wersja ST-Line z kilkoma modyfikacjami od oryginału. Zapytacie dlaczego sobie nie kupiłem od razu ST-Line, tylko teraz kombinuję, ano dlatego bo jak go kupowałem, to już większego wyboru nie było, a wersja poliftowa odpadała ze względu na skrzynię A8 i silnik EcoBlue. Spełnione zostały inne warunki, jak kolor lakieru, wyposażenie, silnik, skrzynia. Niestety jednak był to Titanium… Próbuję teraz to „naprawić”.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zakupiłem już większość elementów zewnętrznych, teraz większość leży u lakiernika, część jest w drodze, wszystko na raz będzie zakładane na wiosnę. Od oryginalnego ST-Line już zakupiłem:

2 dolne dokładki przedniego zderzaka
Grill górny
Grill dolny
Halogeny podłużne wraz z DRL i kratkami
Progi zewnętrzne
Dokładkę tylnego zderzaka wraz z dyfuzorem
Emblematy na błotnik
Spojler na klapę wraz z białym stopem (w drodze z Niemiec)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Felgi 19” oryginalne grafitowe ( + nowe opony)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nakładki na pedały

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kierownica została obszyta na wzór ST-Line tyle że szarą nicią, bo takową mam na fotelach i boczkach, a tego nie będę zmieniał

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Teraz prośba i pytania do Was.
1. Co zrobić z tą chromowaną listwa na tylnej klapie między światłami? Jakoś mi ona nie leży do ST-Line, choć tak jest w oryginale. Myślałem o black piano (jak dyfuzor), ale nie wiem czy nie pogryzie się to z lampami? Niestety nie dysponuję Photoshopem i nie mam odpowiednich umiejętności, czy ktoś z Was mógłby spróbować to jakoś nanieść na zdjęcie? Był jeszcze pomysł na czarny mat, ale to raczej odpada.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2. Mam srebrne relingi i one też muszą zmienić kolor na oryginalny czarny mat. Czym to chlapać? Wchodzi w grę folia, plastidip, albo lakier. Dodam tylko że wolałbym uniknąć ich odkręcania, boję się o podsufitkę. No chyba że ktoś z Was zdejmował relingi w mk5 i nie ma z tym problemu?
3. Niestety również muszę pozbyć się chromu z listew przyszybowych. Najbardziej skłonny jestem do użycia plastidipa matowego, jeżeli ktoś tego używał w podobnym miejscu proszę o uwagi czy to dobry pomysł?
4. Oryginalny grill dolny i górny od ST-Line posiada dookoła chrom. Jego również muszę się pozbyć zanim zwalę zderzak do montażu grilli, myślałem o lakierze black piano. Ciekaw jestem trwałości takiego lakierowania w tak narażonym na uszkodzenia kamyczkami miejscu?
5. Czy w takiej konfiguracji jak powyżej zostawilibyście ozdobne końcówki wydechów w chromie, czy również chlapać je w czarny kolor? Jeżeli tak, to mat (jak relingi i listwy szyb) czy piano (jak dyfuzor i grill)?
6. Ostatnio na niemieckim konfiguratorze forda zauważyłem że nowy ST-Line posiada na dachu płetwę rekina w kolorze nadwozia… Zacząłem się nad tym zastanawiać, ale nie wiem czy mi to trochę wioseczką nie zalatuje. Za kilkadziesiąt złotych można ogarnąć atrapę takiej anteny i chlapnąć ją w kolor przy okazji innych plastików. Tylko czy nie przedobrzę?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A teraz druga wizja, trochę bardziej odważna, ale tez nie wiem jak się to zgra z moim Chrome Blue. Mianowicie jest pomysł żeby relingi, obramówki grilli, listwę między światłami i lusterka okleić folią w kolorze zbliżonym do felg, czyli grafit metallic…

Jak widzicie kilka pomysłów jest, jeszcze więcej pytań, dlatego jak się komuś chce, to chętnie poczytam uwagi i sugestie, dzięki!

Ostatnio edytowane przez Fiesta Mk8 ST Line ; 04-03-2020 o 10:12
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem