Temat: [Mondeo 2000-2007] Pompa wtryskowa, naprawa.
View Single Post
Stary 13-04-2019, 11:55   #123
Nevergiwe
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-07-2012
Model: mondeo
Silnik: 1.8 v16 benzyna
Rocznik: 1996
Postów: 10
Domyślnie Odp: Mondeo mk3 2.0 tddi pompa wtryskowa

Cytat:
Napisał Nevergiwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Mam mk3 2.0 tddi 90km kombi, kilka dni temu nagle zgasł i już nie odpalił. Mechanik zdiagnozował usterkę sterownika pompy wtryskowej. Oddałem go do naprawy , okazało się że był spalony, naprawiono to i samochód odpalił. Odpala nadal i jeździ z tym że nie wbija się na obroty, powyżej 2500 nie jedzie jakby paliwa nie dostawał. Ogólnie na prostej jedzie do 100km/h ale bez siły. Jeżdżę już nim tak 2 tygodnie i szukam dalszej przyczyny . Komputer pokazuje 2 błędy p1664 i p1564. Doradzi ktoś coś? Czy to na pewno będzie usterka całej pompy wtryskowej ?

Witam. Już sporo czasu minęło od mojego posta z prośbą o pomoc. Problem nie rozwiązany lecz samochodem nadal spokojnie jeżdżę.....Auto pali normalnie lecz nadal jest problem z jazdą i obrotami które po prostu nie przekraczają 2500 ( auto zaczyna się dusić jak gdyby nie miało paliwa), lecz spokojna zmiana biegów w okolicy 2200 obrotów pozwala na spokojną jazdę nawet 100km/h lecz totalnie bez siły jak gdyby bez turbiny.....Ponowie pytanie czy ktoś może bardziej doradzić co jest przyczyną źle naprawiony sterownik czy jednak pompa....Dodam że od czasu awarii tj. Lipiec 2018 dolewam olej do baku.
Nevergiwe jest offline   Odpowiedź z Cytatem