Temat: [Mondeo 2014- ] Skrzynia manual vs automat A8
View Single Post
Stary 05-12-2020, 07:32   #39
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Skrzynia manual vs automat A8

No widzisz, a mnie np w tym roku minie 30 lat od kiedy zrobiłem prawko, z czego 24 manualem i nie zamienił bym się już na manual. I pewnie myśli tak zdecydowana większość kierowców, którzy raz przesiedli się na automat, biorąc nawet pod uwagę jego wady. Pewnie że w fordzie z silnikiem benzynowym szału ni ma i nie było z automatami, ale akurat DW10F z PS to zestaw niemal idealny i ciężko znaleźć złe opinie na temat tego zestawu, no chyba że "okazja" z Niemiec. Wcześniej, 4 lata jeździłem Citroenem C5 2.0 HDI z automatem hydrokinetycznym Aisin Warner i tam faktycznie kilka tematów na nie by się znalazło, a główny to sporo większe spalanie w porównaniu do manuala. Jeżeli więc ktoś wybiera fordowskiego diesla, to PS jest (był) najlepszym wyborem, a jeżeli benzyna lub nowy diesel, pozostaje zmienić markę samochodu, lub pogodzić się z niedoskonałościami A8. Aut w tej klasie z manualem będzie jak na lekarstwo. Natomiast nie przeczę że jak przesiadam się do fiesty, to cieczy mnie jej napęd z manualną skrzynią, ale tylko na chwilę, do zabawy. Później z ulgą przesiadam się do mondka. Tylko że teraz moje główne środowisko to miasto, a po trasach już się w życiu najeździłem...

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem