View Single Post
Stary 29-01-2019, 14:44   #16
Terminator007
ford::average
 
Avatar Terminator007
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Ecosport St-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM automat
Rocznik: 2018
Postów: 111
Domyślnie Odp: FordPass - Multimedia i audio oraz opinie

Cytat:
Napisał foni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Warto czasem nie myśleć wyłącznie z perspektywy "ja" i lepiej jest spojrzeć na problem szerzej. Opracowanie instrukcji do montażu nowego urządzenia w starych autach, to koszty (wbrew pozorom rozmaitego pochodzenia i rodzaju). Jej zaimplikowanie w serwisach, szkolenia z montażu, wzięcie odpowiedzialności, reklamacje, itd, itp. To koszty, które producent jest w stanie podzielić na niewielką ilość klientów zainteresowanych takim upgrad'em. Rynek polski, czy nawet europejski to margines dla Forda. O ile mi wiadomo, odpalanie zdalne działa jedynie w autach z automatem. A one to kolejny margines od marginesu. Nie zdziwiłbym się gdyby potrzebna była nowa homologacja do każdego auta (absurd eko-przepisów na które Ford nie ma wpływu).
Co innego w Stanach, gdzie można się spodziewać jakiegoś tam efektu skali.

Dla mnie sprawa jest bardzo prosta. Skoro Ford ma takie funkcje wmontowane fabrycznie to znaczy że uzyskał na to homologację i dopuszczenie do ruchu. Mam wobec tego w d... przepisy, które mówią co innego. To Ford zapłaci za mój ewentualny mandat jeżeli taki by się pojawił. Automatów na polskim rynku jest coraz więcej bo kierowcy już się przekonali że silnik jest żywotniejszy z taką skrzynią a in komfort jazdy inny, lepszy. Ja mogę też zmieniać biegi ręcznie sterując manetkami przy kierownicy i bedę miał lepszy czas do setki niż jakikolwiek inny kierowca jadący z manualem bo nie odrywam rąk od kierownicy i trzymam jego tor jazdy. Problem tej funkcji został załatwiony kompleksowo na całą Europę a nie tylko na Polskę dlatego koncerny patrzą z góry na cały rynek sprzedaży a nie pojedyncze kraje. No chyba ze to jest tak duży rynek jak np USA
albo każdy z krajów azjatyckich osobno gdzie prawie same automaty jeżdżą. Postęp technologiczny powinien posuwać się do przodu a nie zatrzymywać wszystko w miejscu. Gdybym ja myślał podobnie jak Kolega to bym nie używał klimy tylko pootwierał wszystkie okna, w zimie rozpaliłbym piecyk w środku auta i czekał aż to wszystko zacznie działać. Jedni stoją w miejscu a inni posuwają się do przodu... Po co w Polsce czy w Europie Webasto jak każde dobre auto rozgrzewa się w środku do przyzwoitej temperatury po kilku minutach ? Do Mazdy Webasto np kosztuje ok 6tys zł, do Opli ok 5tys zł. Dla mnie to jest totalna bzdura. W Norwegii czy Finlandii może tak ale nie u nas... Mnie przede wszystkich chodzi o to że nasz rynek jest traktowany jak wieś i wszystkie nowości są sprzedawane na samym końcu aż w Biedronkach wykupią to co jest na promocjach po 4,99 ... Przykład kolejny z brzegu to np to że e-sim zamiast typowej karty SIM w telefonach jest już możliwy w Czechach, Austri,Słowacji oprócz reszty Europy w sieci T-Mobile a w Polsce nie umieją go wprowadzić bo się chwalą testami internetu 5G w Warszawie na jednej stacji przekaźnikowej. W Tajlandii jak Apple wprowadził esim to wszystkie możliwe sieci komórkowe wprowadziły to w jednym momencie oprócz tego że wszyscy również mają testy 5G w całym kraju a w górach jadąc wąwozem jest mierzalna szybkość 150MB/sek Download i 80MB/sek Upload bez żadnej łaski i kłamania że dajemy szybkość np do 80MB/sek a faktycznie działa do 40... Kłamstwa i pseudopromocje działają w tym kraju nadal i trzeba uważać na wszystko dookoła a w szczególności jak konsultanci dzwonią namawiając jeden po drugim na jeszcze większe gó... i to większe od poprzedniego. Stąd te fora, strony internetowe, kluby itd po to aby poszerzyć wiedzę, uchronić się przed badziewiem i wiedzieć co się kupuje. Na koniec podam prosty przykład. Apple wprowadziło funkcję AirPlay2 do TV produkowanych przez wiele znanych firm włącznie z LG i Samsung. Co zrobili ci światowi producenci ? Otóż wszystkie prawie modele produkowane wstecz do 1go roku będą miały update software aby ich nowi właściciele nie szczekali na sprzedawców sklepowych że im sprzedali gó.... Tak samo jest i w autach. Nie zawsze kupuje się auto na samym początku jego produkcji, co ma zrobić klient który nabył Ecosporta we wrześniu a mógł już wtedy zamówić np lepszy po lifcie egzemplarz a sprzedawca mu tego nie powiedział ? Ford doskonale wiedział że bedzie zmiana tylko trzeba wyprzedać barachło a potem chwalić się jaki to wielki LIFTING zrobił pod koniec roku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S. Do obu Kolegów :
Żeby grzałka PTC nagrzała to i tak trzeba włączyć silnik
FordPass nie działa po BT ( proszę sprawdzić czy jest update km i ilosci paliwa... skąd masz takie informacje ? Sam sprawdzałeś ? w którym modelu ? )
Terminator007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem