View Single Post
Stary 11-02-2019, 19:42   #3
Treys
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 11-02-2019
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Wymiana silnika, adaptacja wtrysków oraz nierówna praca silnika

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czas otwarcia pierwszego wtrysku jest znaczaco wiekszy od reszty.
Korekcje wtrysku moga cos powiedziec o stanie wtryskiwaczy, pod warunkiem, ze znasz wartosci kompresji na poszczegolnych cylindrach. W przeciwnym razie to tylko gdybanie.
Jesli chodzi o adaptacje wtryskiwaczy to zrobi sie sama. Bez obaw.
Zeby wymusic adaptacje, mozesz zresetowac pamiec KAM.
Co do warunkow adaptacji, to sa rozne teorie. Wedlug mojego zrodla adaptacja dla ukladu SIEMENS, jaki jest w tym silniku, jest wykonywana podczas hamowania silnikiem.
Poprzez dotrysk paliwa w czasie hamowania jest mierzona roznica predkosci obrotowej dla kazdego z tlokow.
Wtryski wiem, że są zmienione i jest tak są 2 z innego silnika a 2 z innego czyli nie są 4 jednakowe, 2 są z tym samym oznaczeniem a 2 maja inne oznaczenie ale są to "5".

Czyli tutaj wychodzi że wtrysk 1 podaje za dużą ilość paliwa ? czy tak ma być że wtrysk nr "1" podaje więcej na cylindrze i przyjmuje się to za normę czy jednak coś jest nie tak ?

Ewentualnie co ty możesz mi powiedzieć z tego wykresu, czy wszystko jest w normnie czy jednak nie ?
Treys jest offline   Odpowiedź z Cytatem