Temat: [C-MAX 2003-2007] Zapach spalin w kabinie
View Single Post
Stary 02-06-2009, 13:49   #19
remirto
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-05-2009
Skąd: Białystok
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI bez FAP
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Zapach spalin w kabinie

Witam,

Dzisiaj w ASO wymienili mi uszczelniacze wtrysku 4 tego (ten od rozrządu) dodam, że już po raz drugi po przejechaniu 300 km (w ramach gwarancji po pierwszej wymianie). Wtrysk miałem kompletnie zaklejony czarną mazią ledwo go wyjęli. Jaki im powiedziałem, że wtrysku nie dokręcili powiedzieli, że niemożliwe. Prawdopodobnie został zerwany gwint kołków w głowicy i pewnie się dlatego odkręciła jedna z nakrętek mocujących. Oczywiście czarny scenariusz trzeba będzie na klej kołki wkręcić żeby się nie odkręcały i tak zrobili. Ponownie wymienili podkładkę miedzianą i pierścień ustalający, podobno wyczyścili gniazdo i skręcili wszytko do kupy. Odpalili samochód pochodził 20 - 30 min i powiedzieli, że jest ok!. Naprawa gwarancyjna kosztowała mnie 50 zł (części).

Wyjechałem z ASO dałem trochę po gazie nie przesadzając jednocześnie nasłuc***ąc czy aby jest wszystko ok, włączyłem też nawiew żeby poczuć ewentualnie spaliny i tym razem się chyba udało. Zobaczymy.

Moje pytanie jest takie, czy praktyki stosowane przez ASO są prawidłowe co do wkręcania kołków na klej? Po jakim czasie sprawdzić czy nakrętki trzymają dobrze wtrysk? czy zabrudzone gniazdo wtrysku pod metalową podkładką mogło spowodować takie objawy??? Może ktoś z forumowiczów miał już takie doświadczenia z tym przypadkiem.

Focus 2 1.6 TDCI z 12/2005 r. 109KM KOMBI przebieg ok. 138 000 km.
remirto jest offline   Odpowiedź z Cytatem