View Single Post
Stary 05-07-2017, 10:59   #677
gregory.p
ford::beginner
 
Avatar gregory.p
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 17-01-2009
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Focus C-Max 2 FL
Silnik: 2.0 TDCI 170Km
Rocznik: 2015
Postów: 34
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał Samurajski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Świat zwariował żeby laik pisał instrukcje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale spróbujmy.

Instrukcja dotyczy Forda focusa po liftingu tj. od 2008 roku z funkcją automatycznych świateł i czujnikiem deszczu/zmierzchu.

1. Zacznijmy od tego że wszystkie Focusy po lifcie obsługują światła dzienne. Jak sprawdzić czy auto przed liftem obsługuje takie światła? Spisać nr skrzynki bezpieczników tzw. GEM znajdujący się pod nogami pasażera o tu:
https://www.youtube.com/watch?v=AKNdbQ5ifQw
i spytać w tym temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

2. Ściągamy GEM (powyższy film), sprawdzamy obecność przewodów na pinach 1 i 26 w dużym zielonym złączu w prawym górnym rogu, tj. C96 FRONT-1. Ma wychodzić kabel zielony i czerwony.
Jak są to już z górki. Jeżeli nie ma:


Załącznik 82109


3. Sprawdzamy na GEM-ie czy są bezpieczniki w miejscach 110 i 113 (trzeba się dobrze przyjrzeć żeby zobaczyć oznaczenia). Jeśli są to trzeba je wyciągnąć.

Załącznik 82110


4. Śmigamy do sklepu albo na allegro. Trzeba kupić przekaźnik (wystarczy 20 amperowy) i bezpiecznik 20A

Załącznik 82111 Załącznik 82113

5. Wpinamy przekaźnik w miejsce R15 i bezpiecznik 20A w miejsce F135 (fotka powyżej)

6. Po powyższych czynnościach będzie to działało tak:

i światła mijania świecą z 100% mocą.

7. Powodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak coś pomieszałem to mnie poprawcie.
Właśnie odpaliłem sobie światełka dzienne wg opisu Kolegi, 2 minuty roboty jeden bezpiecznik i jeden przekaźnik i mogę zapomnieć o przełączniku, wszystko działa jak opisane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki wielkie za poradnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Grzegorz
gregory.p jest offline   Odpowiedź z Cytatem