View Single Post
Stary 02-03-2020, 21:11   #9
bodzio17
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-07-2011
Skąd: Piaski
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 192
Domyślnie Odp: ford mondeo mk4 kombi benzyna KUPNO

2.0TDCI przed liftem miały od 115 do 140KM. Generalnie z silnikiem nie było jakiś szczególnych problemów, tylko typowe jak to w dieslu ze słusznym przebiegiem (turbo, dwumas) Piszesz o aucie przed liftem, czyli +10 lat. Normalny diesel będzie miał 250000-300000km przebiegu. Wtryskiwacze są zdecydowanie trwalsze jak u konkurencji. Biorąc pod uwagę Twoją eksploatację to z DPF też nie powinno być problemu.
Biorąc pod uwagę komfort, wybór aut na rynku i cenę zakupu na pewno jak pisze @Usefull dużo lepszy i zazwyczaj lepiej wyposażony będzie TDCI.
Ekonomia eksploatacji mimo wszystko będzie po stronie LPG. Jak piszesz do pracy masz ok. 100km (zakładam, że w 2 strony łącznie) to masz ponad 2000km/miesiąc, dodając jazdę poza pracą trzeba założyć ok. 3000km/miesiąc. Wyjdzie ponad 30000km/rok. Na szybko zakładając 6.5L diesla/100km wyjdzie ok. 2000l paliwa/rok * 5pln/L =10000pln.
W tym samych warunkach zakładając 11l LPG/100km (ja jeżdżę na krótszych trasach to mi wychodzi ok. 12l LPG/100km przy 2300 i automacie) masz 3300l paliwa * 2pln=6600pln.
Na minę można trafić bez względu na silnik. Koszt normalnego serwisu też będzie na + dla benzyny (brak turbo i dpf, problem dwumasy mimo jej obecności praktycznie nie istnieje), rozrząd na łańcuchu (oprócz 2.5T).
Decyzja Twoja, ale ja bym chyba się skupił na stanie konkretnego egzemplarza auta, nie zależnie jaki byłby napęd, tzn. trafi fajne auto z TDCI brać TDCI, trafi się fajna benzyna brać benzynę. Życzę dylematu co brać bo jest do wyboru fajna benzyna i fajne TDCI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bodzio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem