View Single Post
Stary 15-06-2020, 13:10   #17
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Szkody parkingowe z AC w PZU bez szkody całkowitej

Cytat:
Napisał Juzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dowód...
I to jest dowód? Jednostkowy przypadek? Wybacz, ale napisałem "Wszyscy ubezpieczyciele stosują uproszczona metodę likwidacji szkód (wycena na podstawie zdjęć uszkodzeń nadesłanych przez poszkodowanego)." a to nie znaczy, że w określonych przypadkach rzeczoznawcy nie podeślą. Zresztą w rozwinięciu napisałem, że poszkodowany ma prawo żądać przyjazdu rzeczoznawcy na oględziny, zatem uproszczona metoda (bez oględzin) nie jest jedyną możliwą opcją likwidacji szkody. Są uszkodzenia (zderzaki, elementy zawieszenia), gdzie trudno liczyć na to, by poszkodowany wiedział co pokazać na zdjęciu. Dlatego też - w takich właśnie przypadkach - ubezpieczyciel wysyła rzeczoznawcę (choć i to nie jest regułą).
Cytat:
Napisał Juzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zrobił dokładnie to samo co ja... Gdzie sens, gdzie logika?
Jest zarówno sens, jak i logika. Wśród poszkodowanych, oraz warsztatów naprawczych znajduje się spore grono naciągaczy. Znam nawet warsztaty partnerskie ubezpieczyciela, w których celowo podmieniano elementy wzmocnień i mocowań zderzaków, aby podczas oględzin wykazać konieczność ich wymiany.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem