View Single Post
Stary 28-02-2017, 20:21   #2
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 540
Domyślnie Odp: Naprawa sterownika silnika

Czemu musisz naprawić sterownik? Skąd wiesz że to sterownik do naprawy.

Długie:

Mi też wywalił Check Engine w "niefordzie", diesel 300tys km na szafie, japończyk, silnik kooperacyjny francusko-japoński. Czujnik ciśnienia doładowania turbiny - wykazała diagnostyka OBD. Podjechalem do Warsztatu Nr 1. Zostawiłem pojazd na tydzień po tygodniu Szef nr 1 powiedział że wymienił czujnik i nic się nie zmieniło. Wyczyścił wszystkie przewody na dolocie, wtyczki, EGR, chłodniczkę oleju na EGR, Turbinę - z nagaru wyczyścił dolot. Po tygodniu 100zł za fatygę - samochód nadal bez turbiny jeździł tak do 70km/h.
Sugerują cyrki z przepływką ale jej nie wymieniają bo mają przeprowadzkę warsztatu na drugą stronę Wwy.

Zabieram do sprawdzonego w boju Warsztat nr 2, robi japońskie - myślę dobrze. Po 3 dniach diagnoza: Panie zwalony sterownik, nie do kupienia, naprawa conajmniej pół roku. Panie - on nie czyta czujnika ciśnienia. Będzie drogo.
Samochód nie pali, mimo że wjechał o własnych siłach.
Nic nie chcą za "naprawę" i diagnostykę. Każą czekać aż znajdą sterownik. Uprzedzają że trzeba jeszcze wgrać na nowo filtr i inne immo - więc nietanio będzie.

Poszukiwania w necie - ktoś zupełnie przypadkowo podpowiada - Warsztat nr 3 tzw butikowy, czytaj dwa stanowiska, dwóch mechaników - robi japońskie. Ok 20km. Biorę lawetę, umawiam się że wjedzie samochód, termin - 200pln za lawetę 60km w jedną stronę.
Nic nie mówię o poprzedniej diagnozie, wskazuje że początkowo... czujnik ciśnienia doładowania.

Po tygodniu - wtem - dzwoni majster:
1. przejrzałem komputer - nie do kupienia - ale mam magika co go sprawdził - jest ok, trzeba go tylko dobrze uszczelnić (bo pewna firma zaczynająca się na K a druga część na M) przy usuwaniu filtra rozklejała i mieli w dupie, pogiety, bez uszczelki metalowy rant.
2. wymieniłem czujnik ciśnienia doładowania - jakiś cymbał Panu podmienił czujnik na niedziałający lub nie od tego typu pojazdu.
Samochód do odbioru. Tak zostałem jego klientem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koszty 170zł czujnika, wożenia się z diagnostyką kompa i gratów - 600zł.

Wczoraj odebrałem. 4 tygodnie w plecy. Słownie: jeden mądry gość który nie wiedział jak to jest trudne.

Więc przemyśl czy chcesz naprawy sterownika czy dobrego magika / diagnostyka.
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)

Ostatnio edytowane przez Grzegorz MX ; 28-02-2017 o 20:26
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem