View Single Post
Stary 27-07-2017, 07:47   #15
FORD FUN
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 02-10-2010
Skąd: Stolica
Model: Mondeo IV
Silnik: 2,0 TDCI 163km PS
Rocznik: 2011
Postów: 20
Domyślnie Odp: Powerhift - trwałość skrzyni, ile to wytrzyma bez awarii

Może się nie znam, ale się wypowiem. Według mnie wyższością Ford powershift nad DSG jest to, że układa się ona pod styl jazdy kierowcy. Co to oznacza.
W momencie gdy kierowca jeździ jak taksówkarz (nie kręci powyżej 2400 rmp), więcej się toczy niż jeździ, nie przeczeka kilku sekund w momencie przełączenia biegu, skrzynia uczy się tych złych nawyków i później zmienia biegi przy minimalnych obrotach silnika co za tym idzie obciąża skrzynię i sprzęgła.
Niestety to skraca jej żywotność.
Popieram wiedzę swoja forami zagranicznymi, prasą i ludźmi z centrali forda. Reasumując powershift jest udaną skrzynią. Tylko jej żywotność skraca użytkownik samochodu. Kilka prostych zasad to po pierwsze nie szalej gdy nie jest rozgrzana skrzynia czy silnik oraz do szaleństw ma się tryb S (sport), który również opiekuje się skrzynią. Tryb D (drive) jest do zwykłej jazdy. Stojąc w korkach nie przełączaj na N. Wtedy spada ciśnienie oleju (nie totalnie) i może grzać się olej. Również jak korek jest duży staraj się mniej jeździć na trybie pełzający (przegrzewa skrzynie i dla skrzyni jest to duże obciążenie) trzeba podjeżdżać z gazem.
Pamiętać należy o wymianie oleju co 60 tyś km. Sądzę że wtedy skrzynia wytrzyma dużo.
Według forda skrzynia dobrze użytkowań powinna przeżyć samochód. Biorę to między słowa i wnioskuję że spokojnie 400 tyś powinna wytrzymać. Wiadomo zawsze są jakieś inne zmienne które wpłyną na życie skrzyni.

Tak więc jeśli chodzi o trwałość skrzyni - wszystko zależy od tego jaki jest kierowca, jak się adaptuje etc.
Mam nadzieje że trochę wyjaśniłem sprawęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Niekiedy aby skrzynia bez poważnych wymian dalej mogła działać to wystarczy wymiana oleju, soft, kalibracja. Tylko po kalibracji trzeba mieć na uwadze powyższe. Boli mnie to że serwisy skrzyń automatycznych jeszcze są w lesie jeśli chodzi o skrzynie adaptacyjne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
FORD FUN jest offline   Odpowiedź z Cytatem