View Single Post
Stary 02-11-2013, 15:23   #11
rfx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: FF
Silnik: francuski
Rocznik: nn
Postów: 44
Cool Odp: zdalne sterowanie zamkiem bagażnika

Postanowiłem naprawić tę usterkę w najtańszy i możliwie najprostszy sposób. Zastosowałem zwyczajny siłownik do centralnego zamka, który od lat zalegał mi w szafie.
Aby go zamontować musiałem odpowiednio dogiąć blachę montażową w miejscach, w których oryginalnie był przykręcony siłownik. Jedną śrubę wkręciłem w fabryczny otwór oraz aby przymocować siłownik w drugim punkcie użyłem dodatkowej blaszki, którą skręciłem z całością. Zamiast wtyczek dolutowałem blaszki z przepalonego bezpiecznika, które zostały oczywiście zaizolowane. Aby mieć pewność, że siłownik będzie "odbijał" użyłem oryginalną sprężynę, której nie chciało mi się docinać - stąd jej dziwny montaż. W moim przypadku całkowity koszt naprawy to 0 zł.

Dodam jeszcze tylko, że sprężyna jest zbędna i została zdemontowana. Siłownik jest już zamontowany w samochodzie i działa idealnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_6611.jpg (81.5 KB, 308 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_6612.jpg (83.2 KB, 280 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez rfx ; 03-11-2013 o 20:13 Powód: uzupełnienie informacji
rfx jest offline   Odpowiedź z Cytatem