Temat: [Transit 2000-2006] Nie działająca stacyjka 2.0 TDDI
View Single Post
Stary 06-12-2018, 11:08   #1
Yellowstone2012
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-10-2017
Model: Transit
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Nie działająca stacyjka 2.0 TDDI

Od momentu kupna mam w tym samochodzie problem ze stacyjką i kluczykiem.

Ciężko jest kluczyk przekręcić.

To znaczy ja nie mam problemu, ale każdy komu pożyczyłem auto, czy kto był kierową mojego Transita zawsze nie mógł go odpalić i po kilku minutach mam telefon typu co się stało, nie mogę przekręcić kluczyka i odpalić auta.

Po prostu mój samochód to ex samochód poczty polskiej i wiadomo ile te auta były odpalone i gaszone każdego dnia i przez to stacyjka i kluczyk się trochę wyrobiły, kluczyk latał trochę luźno i przy odpaleniu trzeba było go lekko wysunąć, żeby uruchomić silnik.

Ostatnio pożyczyłem auto ojcu i ... wrócił z buta, bo nie mógł przekręcić kluczyka.

Próbował już trochę na siłę i teraz ja mam problem z odpaleniem .


Stacyjka jest już tak wyrobiona, że żeby do mnie zagadał muszę kilka minut kombinować.


Pozostaje jedynie jej wymiana .

I teraz jest druga sprawa.

Jak działa immo w tym samochodzie ? Rozebrałem już osłonę stacyjki i jest pętla od immo a w kluczyku jest transporder. Ok.

Chodzi o to, że jeszcze mam drugi kluczyk i ten drugi dopiero dzisiaj pierwszy raz użyłem.

Drugi otwiera maskę, drzwi, wchodzi do stacyjki, ma taki sam opór jak pierwszy ale nie odpala.

Tak samo jak pierwszy ma trudności z przekręceniem, a jak już się uda, zapalają się kontrolki i przy próbie odpalenia nie dzieje się nic.

I teraz nie wiem, czy to wina rozwalonej stacyjki, czy to wina rozkodowanego kluczyka.

Czy immo w tym samochodzie działa na zasadzie, że samochód odpali i zgaśnie i czy na zasadzie, że w ogóle nie odpali ?


I jaką kupić tą stacyjkę ( sam wkład) ?
I dalej. ok, kupuję nowy wkład stacyjki, wymienieniam, przekładam pestkę ze starego kluczyka do nowego i to wszystko ?

Ostatnio edytowane przez Yellowstone2012 ; 06-12-2018 o 19:16
Yellowstone2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem