View Single Post
Stary 09-03-2016, 20:11   #6
muchomor84
ford::amateur
 
Avatar muchomor84
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 21-11-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk3 kombi
Silnik: 2.0TDCi 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi 130 2004 Dziwne zachowanie się zaworu sterowania podciśneiniem EGR

Tak w pierwszym zdaniu piszę że na zimnym silniku podciśnienie podawane jest na tyle duże że jeśli zacisnę grubszy wężyk to mogę zadławić silnik spalinami puszczonymi przez w pełni otwarty EGR. Na ciepło nie da się tego zrobić ale już w tym drugim mondeo z okablowanym EGR da się w ten sposób zadławić silnik na ciepło jak i na zimno.

Mój EGR nie ma kostki na obudowie. W tym drugim ma i to jest EGR z dajnikiem położenia membrany. Natomiast zasada podawania podciśnienia i sam element podający to podciśnienie jest identyczny w obu silnikach.

Murani, nie chcę esejować. Przecież poprosiłem o odpowiedź na moje pytanie i jak na razie nikt się nie odważył jej udzielić. A swoją drogą zechciałbyś przeprowadzić test na swoim silniku taki jak opisałem? Masz geometrię z gruchą czy z elektroniką?

Aprox99, wg twojej klasyfikacji (z którą się zgadzam) mam typ 1 a mój kupmel u którego badałem temat na ciepłym silniku ma typ 2.
Jak ściskając grubszy wężyk spowodować otwarcie EGR? No normalnie, popatrz jak jest taki elektrozawór skonstruowany. Wcale nie trzeba podpinać węża bezpośrednio z vacuum żeby w pełni otworzyć EGR tylko właśnie zacisnąć ten grubszy wężyk. Dlaczego? Bo nim wpada powietrze zza filtra powietrza aby wyrównać podciśnienie wytworzone przez vacuum do ciśnienia atmosferycznego aby EGR był w stanie spoczynku. Jeśli to powietrze tamtędy nie wpada to następuje spadek ciśnienia i nad membraną EGR pojawia się podciśnienie i wtedy EGR się otwiera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To proste. Ja tylko chcę znaleźć odpowiedź dlaczego mój elektrozawór zachowuje się różnie na zimnym i na ciepłym silniku.

Ostatnio edytowane przez muchomor84 ; 09-03-2016 o 21:21
muchomor84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem