View Single Post
Stary 28-10-2007, 12:23   #18
ocznik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-07-2007
Skąd: Wawa/Piaseczno
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 373
Domyślnie

tez mnie dopadla sprezynka wczoraj pierwszy raz, samochod zgasl i zaczela migac sprezynka. samochod udalo sie odrazu odpalic. przejechalem jeszcze z 30 km i nie pojawilo sie spokojnie. dzis prawie cala droge do pracy bylo ok (prawie 30 km), prawie bo 300 m przed celem to samo, silnik zgasl i sprezynka zamigala, jednak tym razem silnik nie chcial sie odpalic odrazu... po pieciu minutach juz sie odpalil przejechalem pareset metrow bez problemu i poszedlem do pracy. zobacze jak bedzie w drodze powrotnej.
moje pytanie jest takie: jaki blad jest pokazywany przy awarii czujnika polozenia walka rozrzadu? czy jest sens jechac na komputer z takimi objawami czy przy sytuacji kiedy silnik odpala dopiero po jakims czasie to napewno czujnik?

zanim kupilem samochod mial wymieniony jeden wtrysk, z papierow z aso wynikalo ze reszta byla ok. dotego samochod nie chodzi glosno (oprocz duzego obciazenia na wolnych obrotach kiedy to napinacz zaczyna klekotac) przy parkowaniu czy jechaniu na niskich obrotach ani przy przegazowaniu.

kolejne pytanie to gdzie oprocz ASO mozna podjechac z tym tematem na podpiecie do komputera. umowilem sie wstepnie do Feu werk przy pulawskiej (koszt za podpiecie do kompa 65 zl plus 30 zl wykasowanie bledow)? nie znam tej stacji i nie wiem czy warto i jak wogole wygladaja ceny za podpiecie i zczytanie+wykasowanie bledow?

okregi poszukiwan to najlepiej Piaseczno lub Warszawa - targowek, praga, mokotow i dalej w stone piaseczna. chce jak najblizej zeby nie jezdzic w korkach bo szczerze to srednio mi sie podoba wizja naglego wylaczenia samochodu podczas hamowania ostrego w korku, pewnie wiekszosc rozumie.
dzieki za odpowiedzi... uzylem opcji szukaj, przeczytalem wiele postow ale dla upewnienia postuje jeszcze w tym temacie.
ocznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem