View Single Post
Stary 20-01-2012, 14:06   #1
mateo_007
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2011
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Powershift - wymiana oleju, co jak i za ile?

Witam,
Wiem, że było wiele podobnych tematów ale jakoś nie widać konkretów.
Chciałbym się dowiedzieć jaki olej powinien być wlewany do naszych skrzyń automatycznych. Z lektóry doczytałem się że w tym modelu jest skrzynia AISIN TF81SC nazywana też AF21 lub spotkałem się z oznaczeniem AFW21.
Z tego wszystkiego wynika, że olej powinien spełniać normę dla szkrzyń AISIN JWS3309. No i tutaj zaczynają się schody. Dzwoniłem już do paru serwisów skrzyń, nawet tych polecanych i jakoś nie wiele umieją powiedzieć jak pytam jaki olej będą mi wlewali a obawiam się tego trochę bo pojawiają się opinie że wlanie złego oleju kończy się kiepsko. Najczęściej pada stwierdzenie że będzie to olej zogdny z DEXRON VI i że to są najlepsze oleje i na pewno wszystko będzie ok. Proponowano mi np. petro canada dexron VI. Podobno super olej ale nigdzie się nie mogę doszukać że te oleje spełniające DEXRON VI nadają się do skrzyń AISIN czyli tych wymagających normy JWS3309? Czy ktoś może mi to wytłumaczyć jak to jest?
Ford mówi że się nie zmienia. Na forach pisze że się zmienia i powinien być tylko dopowiedni olej. Gdy się szuka to ciężko znaleźć jaki to jest odpowiedni a w serwisach od automatów to w prawie każdym słysze że to ma być DEXRON VI a jak pytam o JWS3309 to najczęściej słyszę tak to spełnia. Czy to prawda? Bardzo proszę o pomoc bo już mam dość.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 16-09-2021 o 09:24
mateo_007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem