View Single Post
Stary 05-12-2016, 00:17   #1
olechafm
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Szczecin
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie komunikaty o błędzie w skrzyni Powershift

Witam.

Szukam pomysłów na przyczynę problemów, które mam ze swoim Powershiftem w S-maxie. Autko to 2 litrowy diesel, koniec 2011 roku, niemiecki po leasing, oryginalnie ze słabszym silnikiem, zmapowane w ASO zaraz po wyjechaniu z salonu na 163 konie.

Podejrzana jest skrzynia biegów, 6cio stopniowy powershift z tempomatem, olej wymieniony 3000 kilometrów temu. Auto ma convers.

Problem wystąpił do tej pory 3 razy i za każdym razem przebieg usterki był trochę inny.

1 awaria:

na autostradzie przy 120km/h uruchomiłem tempomat, auto nie zareagowało, włączyła się kontrola silnika, auto przestało reagować na gaz, stanęło do zera, pojawił się komunikat: Funkcja pod górę nieaktywna. Kilka razy gaszone i odpalane. Zero reakcji na wciskanie gazu, przy zgaszonym silniku przy wciskaniu pedału dało się słyszeć takie głuche klikanie. Nie miałem możliwości zdjęcia klem z aku więc laweta do ASO (Hiszpania czyli jedna wielka maniana). Po zjechaniu z lawety auto normalnie odpaliło i jeździło tył-przód, cały czas wyświetlając kontrolkę silnika i komunikat o błędzie funkcji pod górę

W ASO mądrale stwierdziły, że walnięty jest aku, że daje zły, niedobry prąd i że konieczna wymiana. Skasowali szmal, wymienili aku, pojeździli i błędy pojawiły się znowu.

Kolejny pomysł: wymienić Powershifta na nowego. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Laweta do Polski i szukamy dalej.

W Szczecinie, oddałem auto do magików z FordFach. Po kilku dniach oddali auto bo błędy się nie pojawiały, nie mieli czego sprawdzać ( z Hiszpanii auto wróciło po resecie, bez błędów).

2 awaria:

Normalna jazda po mieście, rano, lekko zimno, jakieś 700m od domu, w pewnym momencie pojawia się błąd, tym razem już bez kontrolki silnika. Komunikat o błędzie: Skrzynia biegów ogranicz. funkc.. Do przodu jeździ, do tyłu już nie. Wrzucam R, daje w gaz a on nic, stoi w miejscu.

Auto znowu powędrowało do FordFach. Zgrali błędy, pogrzebali, wgrali od zera cały soft jaki jest, ustawili wszystko od zera. Oddali auto do dalszych testów.

3 awaria:

Cały dzień auto jeździło bez problemu, później stało cały dzień. Kolejnego dnia, znowu normalna jazda po mieście, zimno, po całej nocy i dniu bez jazdy, jakiś kilometr od domu, ten sam komunikat: Skrzynia biegów ogranicz. funkc. bez kontrolki silnika. dojechałem autem do domu i tym razem wsteczny działał bez problemu.

Wszelkie pomysły i rady mile widziane.

EDIT:

dane z ETISu

Wersja: Seria 60
Silnik: 2.0L Duratorq CR TC (140PS) - DW10C
Przekładnia: 6-bieg.prz.Powershift 6DCT450- MPS6
Napęd: LHD FWD
Przeł. przekł. 4.067/2.905

Ostatnio edytowane przez SRS ; 12-01-2023 o 19:04 Powód: moderacja
olechafm jest offline   Odpowiedź z Cytatem