View Single Post
Stary 22-05-2015, 20:43   #93
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Cytat:
Napisał the_eagle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem co znaczy lepsze wg Ciebie... ale nowy układ kierowniczy daje mniej czucia tego co się dzieje z kołami podczas jazdy. Konkretnie - auto czuje się po przez tyłek i kierownicę... Czucie kością ogonową jest uzależnione m.in od foteli na ile są twarde. Tu nie ma większej różnicy natomiast układ kierowniczy czuły to taki który daje informację o tym jaki opór stawiają koła podczas skrętu. W dobrym układzie masz informację o tym że mocne skręcenie kół podczas przyspieszenia na np 2ce wyrywa niemal kierownicę z rąk - to informacja nie wada. W układzie kierowniczym beznadziejnym - patrz skoda fabia I - nie ma żadnego znaczenia co się dzieje z przodem - wspomaganie jest tak mocne że tego nie czujesz. Ideałem jest auto bez wspomagania ale wiadomo że przy samochodzie który waży 1.5 tony to nie realne. Czułość układu nie ma wielkiego znaczenia w jeździe po mieście ale ja przejechałem się fragmentem po krętych drogach i jest wyczuwalnie gorzej, zdecydowanie gorzej. Nie czuje zerwania przyczepności przodu tak jak w MK4...czuje że to odbywa się bez ważnych dla mnie informacji. Różnica jest większa niż po między focusem I a focusem II. Tam też ford poszedł tą drogą tyle że tam różnica była mała a tutaj różnica jest spora. Drugą ważną sprawa jest bardziej niż w Mk4 miękkie zawieszenie, już MK3 miał twardsze i pewniejsze zawieszenie niż Mk4 a teraz jest jeszcze gorzej. Mk5 idzie w stronę komfortu - to może być dla wielu zaleta - ale nie dal mnie.Wg mnie obecne mondeo Mk5 prowadzi się co najwyżej przeciętnie a nie doskonale.
No widzisz, ssakznadodry, mimo, że jesteś użytkownikiem MK5 to tylko wydaje Ci się, że to auto dobrze się prowadziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Musisz trochę teorii liznąć i zweryfikować te błędne odczuciaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kruger ; 22-05-2015 o 20:45
kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem