View Single Post
Stary 04-08-2015, 16:28   #489
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Dobra, w końcu się udało pojechać na jazdę testową.

Jeździłem 1.5EB MT. Zacznę od silnika - po mojej Foce, powiedziałbym, że silnik nadaje się tylko dla spokojnego kierowcy. Ale był surowy, demówka miała zaledwie kilkaset kilometrów przebiegu i sam wiem, że nawet Focus był pierwsze kilometry mocno przymulony. Chętnie bym się przejechał jak będzie miał koło 5tys km. Oczywiście Focus jest też znacznie lżejszy i różnicę 47KM/93Nm też musi być czuć. Jednak nie miałem wrażenie, by mi absolutnie brakowało mocy - problemem był bardziej moment obrotowy. Foka ma go sporo i pcha od niskich obrotów. Tutaj jednak trzeba polubić tak jak w wolnossących jednostkach wyższe obroty. Pozatym działa silnik miękko, w mieście jest bardzo cichy, do ~100km/h go zagłuszy klimatyzacja. Trochę gorzej jest na autostradzie. Przy 140km/h tacho jest największym generatorem hałasu i to jest szkoda, bo sam samochód jest wyciszony fantastycznie. Focus nawet nie ma co porównywać. Tak samo zawieszenie lepiej filtruje nierówności i jest ciche. Co do prowadzenia - myślałem, że Mondeo będzie po wszystkich tych recenzjach i opiniach prawie jak kanapa C5 - zdaleka tak nie jest. Na pewno kierownica w porównaniu z Mk4 działa lżej, co osobiście uważam za plus, bo to najważniejsze - precyzja prowadzenia została na wysokim poziomie.

Jeżeli chodzi o fotele - wygodne, dobrze wyprofilowane, długość mi odpowiadała, mojej Ani kończyły się pod kolanami, więc akurat. Miejsca jest na długość wyraźnie więcej niż w Focusie, córa ma też w lepszej pozycji fotelik. Szerokość auta mi nie przeszkadzała - gorzej było przejść z Avensis T25 na Focus niż z Focusa na Mondeo.

Radio było w aucie Ford Sync 2, ogarnąłem go w kilka sekund, za to problem miałem chwilkę z komputerem przed kierowcą, ale wystarczył jeden postój na światłach...

Co ciekawe, nie miałem problem z zamarzaniem pasażerów, jest dziś 36Cw Szczecinie, ustawiłem klimatyzację na 22C, kabina się szybko schłodziła i jazda.

Z systemów pokładowych było auto wyposażone w asystent pasa ruchu, na autostradzie po włączeniu opcji ostrzeżenie + pomoc czuć, że za kierownicę LKA ciągnie, ale nijak przesadnie. Auto też poprawnie odczytywało znaki drogowe.

Tyle.

Za dwa tygodnie planuję przejażdżkę 2.0TDCi 150KM MT, i w ten sam dzień Kugę 2.0TDCi Powershift, ponieważ chcę zobaczyć jak działa skrzynia (silnik znam z Kugi już dawno). No i pod koniec roku chyba odbiór... ;-)
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem