View Single Post
Stary 07-11-2019, 22:20   #1822
forger
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-04-2019
Skąd: Lublin
Model: Focus Active HB
Silnik: 1.5 EB 150KM M6
Rocznik: 2019
Postów: 377
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Dziś odebrałem Active Business i zrobiłem pierwsze 100 kilkanaście kilometrów. Pół trasy 70-90 km/h w kawalkadzie aut więc bez wyprzedzania. Druga połowa na ekspresówce 120-140 km/h. Średnie spalanie 6,5 l/100km. Kierowca, pełny bak i opony letnie w bagażniku. Ekran sam zmienił tło/ściemnił się wieczorem. Od razu przydała się podgrzewana kierownica. W sumie to zapomniałem nawet zmienić tryb jazdy i jechałem na domyślnym tylko nie wiem czemu Start&stop nie wyłączył ani razu silnika (mimo, że nie wyłączyłem - bo zapomniałem - systemu). Na ekspresówce szybkie i pewne reakcje w łuku, czy przy zmianie pasa. Koło 130km/h zacząłem słyszeć delikatnie wiatr w okolicach uszczelki drzwi nad głową, ale generalnie jest cicho. Opon (zimówki) nie słyszałem. Silnik (wydech) coś tam sobie mruczy cały czas, ale biorąc pod uwagę, że siedzenie z tyłu mi się rozłożyło i półka była zdjęta, a w bagażniku były opony to nie jest źle. Na nierównościach i koleinach całkiem dobrze - w stronę komfortu, ale z ograniczonym czuciem co się dzieje z kołami - może to też zasługa tego, że 17' + zimówka ma miękką gumę i jest wzmacniana. Jak na 3 gary to całkiem elastyczny silnik i fajne przełożenia. 3000 obr na 6 tym biegu to jakieś 142-143 km/h licznikowe.

Nie wiem nadal czy mam 2019.75, czy 2020.25, ale napisu SYNC pod ekranem nie mam. FordPass Connect miałem w pakiecie Business, DAB+ brak. Antena radiowa czarna, nie lakierowana podobnie jak relingi. Sprawdzałem aktualizację SYNC 3 i map navi po VIN i wyskoczyło Focus 2020, wszystko aktualne.


Cytat:
Napisał 77pawelkrz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odnośnie „blokady centralnej”...

https://www.motor-talk.de/forum/obli...-t6735867.html
Mój miał teoretycznie datę produkcji 14.10.2019, więc może będę wzywany na serwis w tej sprawie.
forger jest offline   Odpowiedź z Cytatem