Temat: [Focus 2004-2008] Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.
View Single Post
Stary 09-05-2015, 17:38   #13
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,324
Domyślnie Odp: Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.

Stanislaw_86
Sonda jest częścią zestawu i jest elementem wymiennym, więc możesz wymienić na oryginalną bądź uniwersalną a różnica będzie tylko taka że oryginalna ma już wtyczkę pasującą a uniwersalna wymaga przylutowanie kabelków
Różnica w cenie może być nawet dwu-krotna a jeśli chodzi o te 40 pln za 10 min roboty to w tej cenie mniej więcej kupisz kabel ELM 327 przerobisz włącznik HS MS can (wg opisów na tutejszym forum) i pobierzesz FORScan a samodzielnie będziesz diagnozował błędy choć mi wydaje się że całą winę w twym przypadku zawdzięczasz jakości paliwa
Inkubus
No właśnie o to mi chodziło choć do spalania odrobin oleju również dochodzi i wcale nie zobaczysz niebieskiego dymku a diagnostyka na stacji już wykryje nieprawidłowości
Są katalizatory które po 250 tys km jeszcze spełniają swe zadanie i są takie które nie dotrwają 100 tys a cała tajemnica sukcesu tkwi tylko i wyłącznie w tym co piszesz

Całe te moje odpowiedzi w temacie mają na celu uświadomienie właśnie jak ważna jest właściwa i w porę reakcja na check engine bo często da się zaoszczędzić sporo kasy
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem