View Single Post
Stary 15-01-2020, 07:02   #28
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 14-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Witam, od września jestem posiadaczem Couriera 1,5 Duratorq 75KM. Też mam problemy z tym autem. Obecnie ma przebieg 11 000km i trzykrotnie był serwisowany z powodu DPF. Po przejechaniu 4400km wyskoczyła kontrolka oleju i serwisu - laweta, auto do serwisu. Tam otrzymałem informację, że w zwiazku z pojawiającym się w tym samochodzie problemem, została ogłoszona akcja serwisowa 19B19. W samochodzie wymieniono olej i wgrano nowe oprogramowanie, mające usunąć pojawiający się problem z rozrzedzaniem oleju silnikowego. Przy przebiegu 6800km sytuacja sie powtórzyła. Znów laweta i auto w serwisie. Tym razem tylko zmieniono oprogramowanie. Przy przebiegu 10 000 dokładnie to samo. Pomimo ponownej sygnalizacji zbytniego rozrzedzenia oleju nie został on przez serwis wymieniony, bo jak zostałem poinformowany " Tak poprowadziła ścieżka diagnostyczna." Zostałem za to poinformowany, że zawarte w książce serwisowej informacje są nie do końca prawdziwe i przegląd w tym samochodzie nie odbywa się co 15 000 km, jak tam napisano a jest terminem " płynnym". Zdaniem serwisanta będę musiał wcześniej go przeprowadzić. Patrząc na to jak często problem się powtarza, zapewne przy okazji kolejnego wyświetlenia przez auto komunikatu o złym stanie oleju silnikowego. Problem szczegółowo opisany przez Forda w liście wzywającym na akcję serwisową nie został rozwiązany. Po każdym kolejnym " poprawianiu" oprogramowania auto pali więcej. Komputer pokładowy pokazuje nieprawdziwe dane. Zaniża rzeczywiste spalanie. Średnia podawana przez komp. 6.8l/100km, w rzeczywistości 7,5l !!!!!. Po ostatniej zmianie oprogramowania kontrolka DPF nie zapala się wcale, ale zużycie paliwa na biegu jałowym rzadko wskazuje 0,5l, jak było kiedyś. Silnik ciągle wchodzi na wyższe obroty, faluje nimi. Zużycie paliwa pokazuje wtedy od 0,6 do 1,2l. Gdzie jest katalogowe zużycie paliwa ? Tylko w ulotkach reklamowych?

Ostatnio edytowane przez Rafał K. ; 15-01-2020 o 07:05
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem