View Single Post
Stary 10-07-2021, 21:17   #902
young81
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 07-11-2013
Skąd: Pomorze zachodnie
Model: KUGA MK3 Vignale / Focus MK2FL
Silnik: 2.0 Ecoblue 190km AWD A8 / 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2021/2010
Postów: 157
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał Sethh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chciałem zamówić diesla vignale z pakietem driver assistance (adaptacyjny tempomat i blis to dla mnie absolutny must have) i usłyszałem, że ten pakiet dla diesla został zablokowany i nic nie wiadomo czy lub kiedy zostanie odblokowany.
Znalazłem jeden salon, który miał w produkcji taką wersję i w ofercie pod pozycją "rabat" widniało "stolica Maroka". No tak bardziej poważnie, to widniało tam zero. Dostałem informację, że to nie jest tak, że dealerowi odbiło całkowicie i chce mnie skroić, lecz Ford zablokował rabatowanie tych wersji, które jeszcze mogły w konfiguratorze zaznaczyć ten pakiet.
Zamówiłem Tiguana. A Ford za to zablokowanie rabatowania ma u mnie prawie bana. Są jakieś granice.
Ja zamówiłem taka wersję w grudniu.... Wczoraj dowiedziałem się że auto dostanę w przyszłym roku i pakiet drive asistance musi wylecieć bo bo tego nie założą do diesla...... Informacja po 7msc od zamówienia auta i każą kolejne 7-8 czekać..... Czy według was jest to poważne zachowanie i szanowanie swoich klientów??? Czy niektórzy z was nadal będą mi pisać że pandemia i ogólna sytuacja na świecie że kryzys na rynku elektroniki i premierę konsoli PS5 też musieli przełożyć ..... To ogólnie jest jeden wielki żart w wykonaniu Forda...
young81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem