View Single Post
Stary 14-07-2021, 10:14   #62
kosmik.ajdzi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2010
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo Vignale MK5FL
Silnik: 2.0 Ecoblue 190 A8
Rocznik: 2020
Postów: 46
Domyślnie Odp: Czy ktoś już kupił? Jaki model, silnik? Jak wrażenia

Cytat:
Napisał Sethh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie przywiązywałbym się do odczuć z jazdy DCT przed MHEV. W 2021 weszły kolejne normy i można podejrzewać (u Forda, bo u innych to można z całą pewnością stwierdzić), że zabiły kolejne silniki i skrzynie. Myślę, że wystarczy, że powiem, że jeździłem 125 i 125 MHEV i jest bardzo wyczuwalne zamulenie w dolnych partiach obrotów w MHEV. Moja żona, po jeździe 125 była zdecydowana na ten silnik, a po jeździe 125 MHEV (całe szczęście, że podejrzewałem, że mogą go spieprzyć) zrezygnowała (jak się później okazało nie z Pumy, lecz z tego silnika).
Jestem mocno zdziwiony, bo byłem przekonany, że wersja ze wspomagaczem będzie jeździła lepiej niż zwykła (zwłaszcza w dolnych partiach obrotów). Nawet przez chwilę żałowałem, że nie udało nam się zamówić MHEV (auto odbieraliśmy w kwietniu i była to ostatnia marcowa produkcja wersji bez).
Cytat:
Napisał Sethh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślę, że rabat na poziomie 12% już podchodzi pod max co można wycisnąć.
Potwierdzam, to jest max.
kosmik.ajdzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem