View Single Post
Stary 14-07-2021, 13:11   #64
Sethh
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-06-2014
Model: Puma
Silnik: 1
Rocznik: 22
Postów: 222
Domyślnie Odp: Czy ktoś już kupił? Jaki model, silnik? Jak wrażenia

Cytat:
Napisał gifter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo wersje MHEV faktycznie lepiej się zbiera, należy też pamiętać o wyborze odpowiedniego trybu jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. robi kolosalną różnice
Porównywałeś jedno i drugie, czy tak sobie piszesz co by logika podpowiadała? Bo po sprawdzeniu jednego i drugiego stwierdzam, że wypisujesz herezje odnośnie lepszego zbierania się MHEV. Najzabawniejsze jest to, że nawet sprzedawcy nie nakręcali mi makaronu na uszy i twierdzili, że MHEV wcale się lepiej nie zbiera. Nie wiedzieli chyba, albo nie chcieli powiedzieć, że zbiera się dużo gorzej.
"Najzabawniejsze" jest to, jak tragicznie zachowuje się MHEV 125 przy eko jeździe, czyli zmienianiu biegów relatywnie wcześnie. Cała buda drży i wibruje, a silnik błaga o litość. W 125 nie MHEV nie było w ogóle mowy o takich atrakcjach. Jak ktoś normalnie kręci wysoko, to w sumie tego efektu nie zauważy, ale dla tych co zmieniają biegi wcześnie to niezapomniane przeżycie.

Bump:
Cytat:
Napisał Marek191 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale ma mniejszy bagażnik 422L vs 456L w Pumie
Sprawdzałem oba bagażniki i dla mnie cyferki mają niewielkie znaczenie. Na oko było porównywalnie.
Cytat:
Napisał Marek191 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Siedziałem w Juke i widoczność raczej gorsza niż w Pumie.
Prawda, tył jest beznadziejny pod tym kątem.
Cytat:
Napisał Marek191 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem czy jeździ tak samo dobrze
Nie. Jeździłem Pumą 125 DCT i Jukiem i Puma lepiej się zbierała.

Na plus Pumy w sumie można potraktować MHEV pod kątem Start-Stop, ten system od zawsze powinien działać właśnie tak - niezauważalnie.
Cytat:
Napisał kosmik.ajdzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
byłem przekonany, że wersja ze wspomagaczem będzie jeździła lepiej niż zwykła (zwłaszcza w dolnych partiach obrotów)
Logika by tak wskazywała, no ale logika nie idzie w parze z WLTP. Jestem przekonany, że całość została zdławiona właśnie przez kolejne normy (od 2021).
Sethh jest offline   Odpowiedź z Cytatem