Temat: [Focus 2004-2008] Felgi aluminiowe 18 cali, zalety i wady.
View Single Post
Stary 16-03-2012, 22:58   #19
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Felgi aluminiowe 18 cali, zalety i wady.

Matych nie obraź się, ale pitu...pitu :-)) Weź mi pokaż taki model twardy zimówki i miękkiej letniej, że się pokryją? To w takim razie po co zmieniać oponki na zimówki? Kupujmy miękkie letnie i będzie "all season" :-)

Ja mam zimówki 15-195 (continental) i letnie 16-205 (continental) = przepaść!
- być może na zimówkach z racji rozmiar jakby auto się lepiej zbierało
- zimówki płyną w zakrętach, nawet przy niskich temperaturach. Przy wyższych temperaturach...to czuję jak bokiem jadę
- zimówki z racji że 15tki dużo lepiej tłumi dziury
- po założeniu letnich, z racji że 205tki od razu czuję na kierownicy drgania od wszelkich kolein, dziur i innych
- dodatkowo z racji różnych szerokości 195 vs. 205 na zimówkach zero drgań. Idealna jazda - chyba to jest maksymalna opona do foki:-)) Na 16/205 już nie jest tak idealnie. Gdzieś tam zawsze jakieś drgania się pojawiają.
- przy gwałtownym ruszaniu na zimówce najpierw jest dużo hałasu, długo, długo nic i potem ruszamy :-)

Jedyne co to:
Powiedzmy średnia zachowania samochodu na zimówkach w zimie jest zbliżona do średniej na letnich w lecie. Wynika to właśnie z RÓŻNYCH mieszanek dostosowanych do temperatur. Jednak średnia mam na myśli to aby móc się zatrzymać, ruszyć i w miarę bezpiecznie przemieszczać.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem