View Single Post
Stary 17-03-2023, 20:27   #41
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: Jak z trwałością i awaryjnością 2.0 213 biturbo oraz 10 biegową skrzynią

A propos filtra paliwa: jako, że „fordowski” filtr kosztuje ponad 340 zł a Mann 160 zł (i osobiście znam ich jakość), kupiłem „zamiennik” Mann PU 10 023/1. Piękna pogoda skłoniła mnie do wymiany - jakie było moje zdziwienie, gdy po wyciągnięciu wkładu z puszki, oprócz oznaczenia Ford, zobaczyłem napis… „MANN FILTER”! Z tego wniosek, że Mann produkuje filtry do europejskiej wersji Rangera. Oprócz dodatkowego oznaczenia „Ford”, filtry niczym się nie różnią . Nawet uszczelki są w tym samym kolorze.
Niestety, większe zdziwienie wywołał u mnie stan filtra: po 31 kkm i tankowaniu na BP, Shell i czasami Lotos, filtr był dosłownie czarny a na dnie puszki znalazłem kilka drobin piasku/gleby czy innej maści zanieczyszczeń. Przyznaję, że szczerze się zdziwiłem - niecałe dwa lata, ledwo ponad 30 kkm i filtr wygląda tragicznie. Chyba trzeba będzie robić zmiany co 20 kkm bo szkoda wtryskiwaczy.
BTW: auto jakby lepiej odpalało i żwawiej reagowało na pedał przyspieszenia - nie wiem czy to zasługa filtra czy efekt placebo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez SAR37 ; 18-03-2023 o 06:01
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem