Temat: [Focus 2014-2018] Nie działają przednie wycieraczki
View Single Post
Stary 20-02-2020, 13:23   #1
waldek89
ford::amateur
 
Imię: Waldemar
Zarejestrowany: 04-08-2019
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus 1,5 CDTI 120KM Trend
Silnik: 1,5 CDTI 120KM
Rocznik: 2016
Postów: 0
Domyślnie Nie działają przednie wycieraczki

Padły całkowicie przednie wycieraczki w focusie, nie wykazują żadnego ruchu, nie słychać nawet aby coś pracowało w okolicy podszybia.

Był sprawdzany przekaźnik i niby prąd jest, ogólnie to mechanik sprawdzał wszystkie bezpieczniki w skrzynce obok akumulatora, kolejna dziwna sprawa to, jak odłączył biały przewód który idzie chyba razem z przewodem od akumulatora, to po ruszeniu manetką od wycieraczek, było słuchać dźwięk tak jakby coś chciało działać.

Mechanik podpiął kompa i niby był jakiś błąd : brak komunikacji z wycieraczkami ? ....

Kolejne dziwne zachowanie zauważyłem w tylnej wycieraczce, przy wrzuceniu wstecznego, tylna wycieraczka nagle zaczęła pracować, co ciekawe jak ruszyłem manetką przednich piór, to tylna wycieraczka zmieniała prędkość i częstotliwość pracy.

Wspomnę jeszcze że, dzień wcześniej u tego mechanika było wymieniane sprzęgło - razem z pompą.
Moje pytanie brzmi czy mogli coś odłączyć a potem źle to podpięli ? Co może być powodem awarii ? sprawdzić bezpieczniki które są w w środku w samochodzie ?
Focus III po face liftingu. 2016 hatchback.
Dziękuję za pomoc.
waldek89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem