View Single Post
Stary 08-11-2023, 21:35   #14
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,523
Domyślnie Odp: Akumulator się rozładowuje w pewnych okolicznościach

Cytat:
Napisał BobMF Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rozrusznik potrafi to robić zatrzymując się w określonej pozycji.
Jeszcze alternator tak potrafi zrobić. Całkowicie możliwe jak ustawi się właśnie w pozycji gdzie ma przywarcie. Sprawdzę rozrusznik i alternator ale na to akurat nie wygląda, rozładowywanie właściwie zawsze zatrzymuje się tak na granicy otwarcia samochodu jakby jakiś moduł zabezpieczający odcinał prąd koło 10v, gdyby to był rozrusznik albo alternator to ciągnęło by do samego zera (przerabiałem taki przypadek).

Ogólnie walczę z problemem w s-maxie 1.6eb właśnie z przypadkowym rozładowywaniem akumulatora. Jeden aku już poszedł do wymiany nie wytrzymał tego, wrzuciłem dwa inne bez różnicy (w innych autach nie ma problemu tylko w tym). Przypadkowo się rozładowuje. Ładowanie w normie. Brałem od kolegi auto już kilka razy ale za każdym razem wszystko wychodzi prawidłowo. Dzisiaj znowu się rozładował, już z 3 raz w ciągu miesiąca. Dzisiaj pierwszy raz u mnie ale kompletnie niespodziewanie, po jeździe kilka kilometrów i postoju na parkingu z 15min resztkami sił udało się zapalić po wyłączeniu wszystkich odbiorników prądu, nagle jakby mu włączyć jakieś spore obciążenie i ciągnie prąd. Nawet odpiąłem już nagrzewnicę ptc bo myślałem, że na krótkie odcinki może nie wyrabia u niego ale nic to nie zmieniło.

Nadmiernego poboru prądu przez auto na postoju też nie udało się zaobserwować ale gdzieś musi chyba prąd uciekać. Ewentualnie coś z okablowaniem ale na klemach napięcie niby jest.

Jakieś jeszcze macie pomysły lub z doświadczenia?

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 08-11-2023 o 21:43
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem