Temat: [Transit 2000-2006] Jakie możliwe silniki są zamiennie ?
View Single Post
Stary 14-02-2017, 08:33   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Skrzynia z 2005r. - jakie możliwe silniki zamiennie

Cytat:
Napisał hors Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy to znaczy że mogę szukać każdego 2.4 TDDI na pompie VP44 ?
Tak.

Silniki serii tddi są prawie identyczne, różnica między nimi głównie polega na tym, że silniki z pompą VP30 mają łańcuch/koła rozrządu jednorzędowe, z VP44 dwurzędowe. Moc zależy od softu i wtryskiwaczy, mechanicznie silniki są takie same.
Żeby uniknąć wszelkich kłopotów i jeżeli dotychczasowa pompa jest ok, to najlepiej byłoby dotychczasową pompę włożyć do silnika zamiennika. Unikniesz wtedy konieczności kodowania sterownika pompy pod kątem immo. A to wymaga podłączenia IDS-a, oryginalnego fordowskiego testera.
Z kolei aby tego uniknąć i nie zajmować się ani pompami, ani kodowaniem, można by przełożyć PCM razem z silnikiem zamiennikiem i jego oryginalną pompą, ale wtedy - już o tym pisałem - może powstać problem niedopasowania tablicy zegarów z PCM. Jeżeli dawca ma ciekłokrystaliczne wyświetlacze w zegarach, to można wykonać taki ruch (ale na 100% nie wiem, głowy sobie za to nie dam uciąć...).
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 14-02-2017 o 12:25
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem