View Single Post
Stary 15-08-2019, 18:06   #1
pawrzes1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Model: FOCUS III
Silnik: 2,0 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 11
Domyślnie Klimatyzacja działa po podniesieniu obrotów

Witam

Przeszukałem cały internet w poszukiwaniu rozwiązania mojego problemu i niestety nie znalazłem rozwiązania. Objeździłem tez wielu mechaników i każdy snuje inna teorie lub rozkłada ręce. Poszło już na to sporo kasy a problem nie został wciąż rozwiązany.

Posiadam focusa mk3 z 2012r 2.0 benzyna i mam problem z klimatyzacją.

Problem polega na tym że klimatyzacja chłodzi tylko wtedy gdy dodam gazu i obroty wzrosną na 3000 obrotów. Po dodaniu gazu klimatyzacja chodzi prawidłowo przez jakiś czas. Sprawdzałem co dzieje się z ciśnieniem na komputerze. Początkowo ciśnienie wynosi ok 600-700 kpa i na tym poziomie się utrzymuje po włączeniu klimatyzacji. Po dodaniu gazu ciśnienie rośnie do 2000 kpa, wentylator się włącza - ciśnienie spada do 1700kpa następnie znów rośnie itd. W tym czasie klimatyzacja chłodzi pięknie. Po przejechaniu kilku kilometrów ciśnienie znów spada i całość trzeba powtarzać.

Sprawdzone przez różnych specjalistów zostało:
- sprężarka
- zawór rozprężny

Ja sprawdziłem sprzęgło, wymieniłem chłodnice oraz czujnik ciśnienia klimatyzacji. Początkowo po wymianie czujnika wszystko zadziałało normalnie ale już kolejnego dnia przestało działać.

Niestety tracę już siły i pomysły.

Proszę kolegów o pomoc

Ostatnio edytowane przez pawrzes1 ; 15-08-2019 o 18:20
pawrzes1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem