View Single Post
Stary 17-01-2020, 08:12   #32
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 14-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Smile Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

W moim przypadku pracownik serwisu Forda w Lublinie też poinformował mnie, że prawdopodobnie będę musiał zapłacić za wcześniejszą wymianę oleju w samochodzie. Moje stanowisko jest takie, że nie mam zamiaru płacić za wcześniejszą wymianę oleju. Dopiero przy przebiegu 15 000km ( +/- 1000), tak jak jest to określone w książce serwisowej. Patrząc na to, co się dzieje z koncernem Wolkswagena, doczekaliśmy chyba trochę innego podejścia sądów w sprawach o odrzucanie reklamacji i traktowanie klientów.
W naszym przypadku ewidentna winę za ciągłe, powtarzające się awarie nowych przecież samochodów,( Będących na gwarancji)ponosi koncern Ford. Wprowadził do sprzedaży samochód z nowym silnikiem diesla o pojemności1,5l. , stosując w nim nowy system oczyszczania filtra DPF, teoretycznie bezobsługowy, ale w praktyce bardzo awaryjny. Problem dotyczy wszystkich silników tego typu, dlatego ogłoszono akcję serwisowa, wzywając posiadaczy samochodów z tym silnikiem do jak najszybszego kontaktu z serwisem w celu usunięcia usterki. W piśmie kierowanym do posiadaczy tych samochodów Ford szczegółowo opisał na czym polega usterka. Zalecana zmiana oprogramowania nie rozwiązuje jednak problemu, który wciąż powraca, zmuszając nabywców do ciągłego odwiedzania serwisu. Usterka ta, jak napisał Ford grozi poważnymi konsekwencjami i nie można jej ignorować. Moim zdaniem jest to wada konstrukcyjna, której nie da się usunąć poprzez zmianę oprogramowania silnika. Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, dlatego piszę, że jest to moje zdanie. W przypadku mojego auta, każda kolejna wizyta w serwisie i ingerencja w oprogramowanie skutkuje coraz większym zużyciem paliwa. Kupując samochód, nie kierowałem się jego " urodą" a podawanymi przez Forda parametrami, przede wszystkim kosztami eksploatacji. Czuję się oszukany, bo nowy samochód zamiast pracować i przynosić firmie zysk, spala prawie dwukrotnie więcej paliwa niż podają dane techniczne i średnio raz w miesiącu odwiedza serwis. Posiadałem wcześniej kilka samochodów z silnikiem diesla, innych marek. Jeżdżę zarówno w trasy, jak i w mieście, bo taka jest specyfika prowadzonej przeze mnie działalności gospodarczej. Śmieszne są sugestie serwisów, wmawiające ludziom, że większe spalanie jest spowodowane ich złym stylem jazdy. Zdaniem serwisantów, jak czytam w innych postach , nabywcy samochodów marki Ford nie potrafią jeździć ekonomicznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale jak się przesiądą do auta innej marki, to im jakoś wychodzi. WV zapłacił za oszukiwanie klientów, może pora na innych? Pozew zbiorowy jast chyba jedynym skutecznym rozwiązaniem.
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem