Temat: [Mondeo 2000-2007] Interfejs Diagnostyczny ELM 327
View Single Post
Stary 18-01-2010, 13:06   #12
jarkmerk
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 10-05-2009
Skąd: RADOMSKO
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 176
Domyślnie Odp: Interfejs ELM i brak łączności z ECU

Cytat:
Napisał jsik66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zakupiłem ELM327 v1.3 - instalacja oprogramowania poszła bez problemów. Jednakże po podłączeniu do gniazda w aucie (Mondeo 2.0 TDCI z 2002r) programy jak PCMSCAN, ScanXL ELM, Scantool net, czy EasyOBD II widzą podłączony do portu COM interfejs ELM327 a w chwili rozpoznawania protokołu OBD II - "...brak połączenia...".
W dzienniku PCMScan pokazuje info: -... error 104-no connection....
Moje gniazdo posiada styki: 2,4,5,6,7,10,13,14,16 , czyli zgodne z protokołem OBD II.
Dlaczego więc nie chce się połączyć z ECU?
Przy diagnozowaniu testerem ETHOS połączył się bez problemów poprzez wtyk OBD.
Wiem,że mogą być problemy komunikacji w dieslach do 2004r, ale jeżeli gniazdo ma wymagane protokoły to czy nie powinien łączyć się bez problemów?

W czym tu tkwi problem?
witam mam tez mondka z 2002 roku z marca 20.tdci i mam program PCMSCAM ale nie sprawdzałem bo brakuje mi kabelka ale jak czytam co opisujesz to znaczy ze ten program nie działa do naszych mondeo z 2002 roku to jaki program jest czy ktos to rozpracował czekamy na opinie a jaki kabelek powinien być?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jarkmerk jest offline   Odpowiedź z Cytatem