Temat: [Mondeo 2000-2007] Samodzielna wymiana cewki zapłonowej
View Single Post
Stary 30-12-2012, 11:15   #1
Max77pl
ford::beginner
 
Avatar Max77pl
 
Zarejestrowany: 01-11-2010
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 diesel
Rocznik: 2013
Postów: 45
Domyślnie Samodzielna wymiana cewki zapłonowej

Zastanawiam się, czy poradzę sobie z wyminą cewki zapłonowej.
Wydaje się, że wystarczy tylko: odpiąć kable WN, odkręcić 4 śruby, wyjąć starą cewkę, włożyć nową cewkę, przykręcić 4 śruby i podłączyć kable. Teoretycznie "bułka z masłem". Czekają mnie jakieś niespodzianki? Trzeba coś resetować itp.?

Opiszę jeszcze po krótce, skąd w ogóle pomysł wymiany cewki. Od 3 dni silnik zaczął przerywać przy dodawaniu gazu (dławi się i chyba wpada w wibracje), na zimnym i na ciepłym silniku. Byłem wczoraj u mechanika i okazało się, że trzecia świeca jest okopcona (czarna). Komputer pokazał za którymś razem "błąd zapłonu na trzecim cylindrze" (nie jestem pewny czy dokładnie tak to brzmiało). Mechanik oglądał kable WN w ciemności, podłączał też jakieś urządzenie między świece a kable - stwierdził, że kable są ok. Prawdę mówiąc mam to auto 2 lata i nie wymieniałem jeszcze kabli. Czyścił też jakiś mechanizm przy silniku od dołu, od strony prawego koła, coś związanego z położeniem jakiegoś tłoczka. Wymienił świece, ale to nie pomogło. Na koniec powiedział, że wyeliminowaliśmy wszystko z wyjątkiem cewki i wtrysku, ale poniweaż była sobota późnym popołudniem i sklepy z częściami były już zamknięte odłożył temat do środy (w Sylwestra i Nowy Rok nie pracują).

A ja jutro mam trasę i potrzebuję sprawnego auta.
__________________
http://www.motostat.pl/user_images/38897/icon3.png
Max77pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem