View Single Post
Stary 28-06-2017, 20:35   #17
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Wymiana standardowego radia na nawigację fabryczną Sync2/Sync3

Cytat:
Napisał Danio's Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Z czym jest największy problem?
Z "drobnostką"... W C-max MK2/Grand C-max/Kuga MK2 mocowania audio pod Sync2/Sync3 w desce są zupełnie inne niż pod audio "małe".
Więc albo wymiana całej deski na taką pod Sync2/Sync3 - co jest o tyle problematyczne, że deski do C-maxów i do Kugi są inne.
Alternatywnie wyrwanie z wystrzelonej deski (bez znaczenia czy z C-maxa czy z Kugi) plastików pod montaż audio Sync2/Sync3 (uwaga - są zgrzewane i jedyna opcja to "łamać" wystrzeloną deskę a chronić plastiki). No i finalnie wyłamanie ze swojej deski plastików pod montaż "małego" audio i wklejenie w ich miejsce plastików pod Sync2/Sync3.
Kłopot jest taki, że tego PE i ABSu w desce nie chwyta dokładnie żaden klej - w tym będący moją ostatnią nadzieją klej do wklejania szyb. Też "poległ".
Finalnie dałem radę, ale nie wiem czy chciałbym robić to jeszcze raz...
Do tego wstawienie plastików montażowych dokładnie w pozycji "fabrycznej" jest praktycznie awykonalne - a skutkuje to drobnymi szparami przy montażu finalnym...
Krótko mówiąc - katorga.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem