Temat: [Focus 2014-2018] Dołożenie DAB+ do standartowego radia.
View Single Post
Stary 02-04-2020, 23:10   #166
Waldemarros
ford::average
 
Avatar Waldemarros
 
Imię: Waldi
Zarejestrowany: 15-10-2017
Skąd: podkarpackie
Model: Ford Edge Sport
Silnik: 2.7 EB @ 320 KM
Rocznik: 2017
Postów: 137
Domyślnie Odp: Dołożenie DAB+ do standartowego radia.

Czy ktoś mógłby poratować mnie schematem instalacji antenowej Forda Egda USA z 2017 roku , bądź podpowiedzieć jak wykorzystać ją do uruchomienia DAB+. Zakupiłem antenę AM/FM/DAB+ podklejaną na szybę (planuje podkleić ją obok obudowy lusterka na pasie barwy bądź na barwionej części szyby - czy farba z szyby nie będzie izolować sygnału?). W dalszej kolejności poprowadzę przewód w okolice ACM, gdzie połączę go ze wzmacniaczem antenowym EM2T-18C847-CD - wzmacniacz połączę z ACM przedłużką Fakra. Zasilanie z 2 pinu kostki jak pisał Tadeusz no i masa (właśnie może ktoś podpowie, na którym pinie tej samej kostki jest masa ? poprowadzę dwużyłowy przewód do wzmacniacza i będzie pięknie).
Komplikator włącza mi się w zakresie drugiej anteny (białej). Czy mogę wykorzystać instalację fabryczną mojego Forda ? Czy potrzebny jest drugi wzmacniacz FM (mam EM2T-18C847-AC, ale on dedykowany jest do anteny wbudowanej w szybę). Jeżeli mogę skorzystać z oryginalnej instalacji USA, to której wtyczki/anteny użyć ?

Ostatnio edytowane przez Waldemarros ; 14-04-2020 o 14:19
Waldemarros jest offline   Odpowiedź z Cytatem