View Single Post
Stary 11-09-2017, 23:31   #95
1985matti
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 23-11-2012
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: Transit 2003
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 72
Domyślnie Odp: Samodzielna naprawa pompy wysokiego ciśnienia CR 2.0TDCI

No i ciąg dalszy walki z układem paliwowym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Okazało się że zaworki zaś zajechane, a przyczyną był olej przedostający się do układu paliwowego. Po zdjęciu rurki powrotnej układu paliwowego okazało się że w układzie jest paliwo koloru czarnego.

Pierwsze podejrzenia:
Jako że jestem ekspertem od wyciągania pompy cr z auta to na pierwszy ogień poszła pompa cr. Minęła może godzina i pompa cr wyciągnięta z auta, ale po oglądnięciu wnętrza okazało się ze olej za bardzo nie ma którędy się dostać do układu paliwowego. Są tam dwa uszczelniacze pomiędzy którymi jest jeszcze odpowietrzenie więc droga dla oleju zamknięta.

Jadąc koło serwisu Boscha, podpytałem serwisanta którędy olej może się dostawać do układu paliwa ale otrzymałem odpowiedź że sam miał z tym problem i zajechał dwa komplety zaworków zanim wymyślił w czym rzecz. Nie skusiła go nawet porządna flaszka, powiedział że wie ale nie powie i może mi to naprawić za "140zł za wtrysk".
No to ja już wiedziałem gdzie szukać przyczyny. Jedyna droga oleju we wtryskach to przez gwint którym są skręcane.

Na naszym forum znalazłem kilkanaście tematów z problemem oleju w paliwie ale nikt nie znalazł przyczyny.

Okazuje się że przez to że w powrotach wtrysków występuje podciśnienie tworzone przez zwężkę venturiego w pompie cr w obudowie wtrysku występuje podciśnienie i olej jest zaciągany przez gwint wprost z silnika.

Znalazłem w internecie tylko jeden manual do naprawy wtrysków Delphi w którym zaznaczono że gwint wtrysku przed skręceniem należy posmarować klejem do gwintów loctite 243.
Klej ten ma taką właściwość że nie twardnieje jak jest dostęp powietrza, tylko w warunkach w których nie ma dostępu powietrza i dwie powierzchnie są bardzo blisko siebie.

Zamiast oryginalnych węży między filtrem paliwa a pompą cr wstawiłem dwa węże silikonowe przeznaczone do spożywki (8mm i 10mm). Także mam pełny podgląd co płynie w instalacji paliwa.
1985matti jest offline   Odpowiedź z Cytatem