Temat: [Escape - Kuga USA] Drgania na kierownicy
View Single Post
Stary 08-04-2020, 06:57   #9
Dizelek
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2017
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 109
Domyślnie Odp: Drgania na kierownicy

Cytat:
Napisał nickt7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że na kierownicy w moim fordzie Escape 2.0 Ecoboost 4x4 pojawiają się drgania. Co dziwne nie zawsze są one odczuwalne. Czasami pojawiają się w zakresie prędkości 60-80 km/h, czasem przy wyższych. W ostatnich dniach nie było żadnych objawów aż do wczoraj. Jechałem po długim łuku i przy hamowaniu zaczęło trząść. Podczas hamowania na prostej tego nie było. Przy wymianie klocków hamulcowych mechanik stwierdził, że tarcze hamulcowe są jak nowe. Ktoś ma jakiś pomysł? Czy to może być związane z elektrycznym wspomaganiem? A może ktoś może polecić dobry warsztat w okolicach Wrocławia gdzie będą to w stanie dobre zdiagnozować?
Z góry dziękuję.

Witam,
Mam podobny problem tylko w Mondeo MKIV.

Ogólnie ciężka sprawa ale może u Ciebie będzie łatwiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomijając fakt ze odwiedziłem cos kolo 8 mechaników i 4 stacje diagnistyczne i wydałem serio duzo kasy to:

wymienione przednie tarcze z klockami,wymienione półosie co prawda na używki ale bez żadnego efektu, końcówki drążków, poduszki w sumie roczne, targana i rozbierana skrzynia ( wymienione łożyska reszta ok),kola wywazane u roznych wuklanizatorow z 10 razy, 3 komplety opon w tym 2 nowe letnie i 1 nowy zimowy,później myślę może felgi wiec załozylem sprawdzony komplet rocznych opon i felg od znajomego dalej to samo.
Kierownica chodzi lewo-prawo jak u CIebie, w sumie zaczyna sie od 40km/h, czy przyspieszam czy jade na luzie to samo.
Czasem mam wrazenie ze przy tym telepaniu jest jeszcze taki delikatny odglos jakby opony byly walniete takie : 'tu tu tu tu' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale to temat opon odpada na 100 %
Mówią ze może jeszcze maglownica...możeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Postanowilem poczekac az coś ku$@#$ odpanie i wtedy zrobie...
Także powodzeniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S.
Chyba że znajdzie sie na forum ktoś ogarnięty kto pomoże na żywo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Dizelek ; 08-04-2020 o 07:03
Dizelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem