View Single Post
Stary 18-05-2021, 10:46   #272
herscher
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-09-2013
Model: S-max
Silnik: 1.6 ecoboost,
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie powershift 2.0 TDCI 2010

witajcie,
mam problem z powershift w moim smaxie 2.0 TDCI 2010r

Mianowicie przy nagrzanym silniku (przy zimnym się to nie pojawia) podczas spokojnej jazdy przy różnych prędkościach ale najczęściej obserwuję to przy ok. 60km/h, 80-90km/h skrzynia biegów "waha się" który bieg włączyć. Czyli jadąc automat zmienia bieg np na 4 (tak zakładam, bo nie widzę biegu), po czym po pół sekundy zmienia na 3, znowu po pół sekundy zmienia na 4 i dalej znowu na 3. Takie zmiany występują np 5-6 zmian w górę i tyleż samo w dół. Czyli jadę dobre kilkaset metrów a skrzynia nie potrafi podjąć decyzji który bieg włączyć i jak ma jechać. Problem ten pojawia się zarówno na płaskich odcinkach drogi jak i na jeździe pod górę (nie mam na myśli wjazdów na strome góry a ulice w mieście). Ostatnio tak przejechałem kilkaset metrów aż skrzynia uspokoiła się i pozostawiła dany bieg.
Wgrałem nowe oprogramowanie do skrzyni, miałem nadzieję że to coś pomoże a niestety nic się nie zmieniło.
Przebieg ok 150tysi, jakieś 20tys temu był wymieniany olej w skrzyni.

Możecie coś podpowiedzieć o co chodzi, czy to typowe dla tej skrzyni, czy raczej wskazuje na nieprawidłowe działanie - pierwszy raz jeżdżę automatem.
herscher jest offline   Odpowiedź z Cytatem