View Single Post
Stary 09-08-2012, 08:05   #23
jac-max
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-07-2012
Model: s-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 2
Wink Odp: Gdzie zamontować butlę na LPG ?

Cytat:
Napisał M.A.G. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciężka sprawa z miejscem na butlę...

ja znalazłem takie coś - 7 osób, a butla w kufrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
http://otomoto.pl/ford-s-max-titaniu...C24504803.html

Co do wystawania butli to fakt - sam chciałem większą ale "gazownicy" powiedzieli mi, że jeżeli ma być większa niż powinni włożyć to nie biorą odpowiedzialności jak zabiorą mi dowód na przeglądzie technicznym lub przy kontroli - pokrótce: butla musi mieścić się w obrysie auta.
Ponieważ to mój pierwszy post chciałbym przywitać się ze wszystkimi użytkownikami forum (taka wazelinka na początek ;-)). Nie chcę zakładać nowego wątku, więc podepnę się tutaj. Mam okazję zakupić s-maxa w wersji z silnikiem benzynowym duratec 2,0 HE (to zdaję się podobny model jak ten w podanym linku). W związku z tym mam pytanie: czy jest sens montowania instalacji LPG ?. Tak zamontowana butla nie robi na mnie specjalnego wrażenia, nie potrzebuję zbyt dużo miejsca w bagażniku, chodzi mi głównie o obniżenie kosztów eksploatacji (25k-30k km rocznie) i o ewentualny wpływ instalacji LPG na żywotność i awaryjność tego silniki. Oczywiście w serwisie forda odradzają instalację, ale ja czytałem na forum, że jeśli odpowiednio zadbam o silnik (lubrifikator, sprawdzanie luzów) to jest szansa, że trochę na tym silniku z LPG mogę pojeździć). Jeszcze jedno pytanko: czy ten silnik mam hydrauliczną regulację zaworów?
Pozdrawiam
jac-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem