View Single Post
Stary 24-10-2018, 16:43   #1
Eryk0403
ford::amateur
 
Imię: Eryk
Zarejestrowany: 30-04-2018
Skąd: Kielce
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 v16 ti-vct
Rocznik: 2004
Postów: 1
Exclamation Wyskakuje kontrolka silnika, nie reaguje na gaz, błędy u0140 i u0155

Pacjent:
Ford Kuga 08r. 2.0 TdCi manulana skrzynia
Dolegliwości:
Podczas jazdy wyskakują kontrolki "awaria silnika" i "ABS", a na ekranie wyświetla się napis "obniżona relacja na gaz" czy coś w tym stylu. Temu wszystkiego towarzyszy akompaniament wszystkich możliwych brzęczyków.

Podczas takiego zdarzenia nie ma reakcji na gaz. Silnik jedzie jakby nie był wciskany pedał gazu, ale działa (sugerując się dźwiękiem) poprawnie. Po zgaszeniu silnika nie da się go ponownie odpalić (przy kliknięciu włącza się zapłon wraz ze wszystkimi kontrolkami usterek leczy przy ponownym kliknięciu przycisku start nie kręci). Po podłączeniu komputera i usunięciu błędów odpala normalnie i można jechać dalej. Czasem zdarza się tak, że jakby po zgaszeniu sam sobie komputer skasował te błędy i można było znowu odpalić.

Dzieję się to coraz częściej. Zaczęło się od dwóch razy na miesiąc, a teraz jest to już kilka razy na trasę 50km. Niezależnie od pogody i wilgotności powietrza, jak i od stylu jazdy (przynajmniej nie zaobserwowałem różnicy).

Błędy jakie pokazuje komputer to u0140 i u0155

Nie widziałem nigdzie identycznego problemu jak mój, a podobne nie miały jasnej odpowiedzi, z wyjątkiem kilku, które u mnie sprawdziłem i to nie to.

Proszę o pilną pomoc, bo nie mogę znaleźć w okolicy dobrego elektryka pojazdowego, a ja nie znam się na tyle na elektryce silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Poprawka
1. Na ekranie pisze jednak "zmniejszone przyspieszenie"
2. Przejechałem chwilę na luzie podczas wyskoczenia tych błędów i nagle była relacja zna gaz to jechałem tak z 2km normalnie, ale ze świecąca się kontrolką od trakcji i potem znowu padł... To usunąłem błędy i jedzie się dalej...
Eryk0403 jest offline   Odpowiedź z Cytatem