Temat: [Fiesta 2012-2017] Montaż kamery cofania
View Single Post
Stary 19-03-2020, 20:17   #1
sewpad
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-03-2020
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 ecobooost
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie Montaż kamery cofania

Witam.
Posiadam Fieste z 2016r. z silnikiem 1.0 EcoBoost 101KM
Samochód posiada czujniki parkowania jednak nie ma kamery cofania, od początku myślałem o jej montażu, zacząłem interesować się tematem.
Co udało mi się ustalić
W Forscanie aktywowałem kamerę cofania, wyświetla po wbiciu wstecznego obraz "zakłocenia"
Zdemontowałem plastiki klapy bagażnika, jednak nie ma tam żadnej wolnej wtyczki.
W bagażniku pod tapicerką po lewej stronie na złączce (obok mechanizmu pasów bezpieczeństwa) na kablu wejściowym oraz wyjściowym brakuje 3 kabelków (prawdopodobnie od kamery)
Czyli jak wnioskuję nie mam puszczonych żadnych wiązek, parę dni temu rozmontowałem też pokrywe w okolicach ekranu Sync1(posiadam wersję bez nawigacji), jednak nie sprawdziłem czy na wtyczce ekranu również brakuje tych kabli, jednak jeśli nie znalazłem ich ani na złączce w bagażniku ani w klapie to podejrzewam, że ich tam po prostu nie ma, ale muszę to sprawdzić w wolnej chwili.
Mój model ekranu to: F1BT-18B955-LA
Czy ktoś z was próbował coś podziałać z tym tematem.
Ja mam dwa pomysły
1. Użyć Nadajnika i Odbiornika do bezprzewodowego połączenia kamer, kamęrę planuję zamontować w jednej z lampek od rejestracji, myślę o doprowadzeniu tam prądu ze światła wstecznego. Przy wyświetlaczu wpiąć się w piny 6 oraz 12 z kablem CHINCH i podłączyć tam odbiornik, oraz na tej wtyczce, lub wtyczce radia poszukać prądu w celu zasilenia jego.
2. Spróbować zakupić wyświetlacz z podobnego modelu pracujący z Sync1 oraz posiadający z tyłu wejście FAKRA (lub to drugie fordowskie) na kamerę cofania, jednak nie mam pewności, że to zadziała.
Jeśli ktoś ma doświadczenie w tym temacie to będę wdzięczny za pomoc.
sewpad jest offline   Odpowiedź z Cytatem