View Single Post
Stary 27-03-2020, 20:40   #960
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: upgrade 2.0 tdci 140 do wersji 163 KM - DW10C

Cytat:
Napisał amari Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.... Miałem też nadzieję że ktoś po takiej operacji także zmierzy sobie chociaż ten CET i się nim pochwali, może nawet przed/po - tak żeby definitywnie skończyć ten temat. ...
Mierzę po każdej zmianie mocy w tym silniku. Podałem wartości - podałem też link do postu z 2014 roku, który podawał CET...

Podałem także przepis w punktach jak to się robi.
Procedura nie jest zależna od tego czy to FORScan czy nie FORSCan.
Nawet aktualizację softu do najnowszej wersji na upartego (jeden z punktów w mojej procedurze) da się zrobić FORScanem. Istnieje niepubliczna wersja FORScana programująca moduły.

Dyskusja jest o czymś innym - czy reset nastaw turbiny jest punktem w procedurze czy nie.
Otóż trzeba wiedzieć "jak to jest zrobione".
A jest zrobione to w ten sposób, iż zwiększenie mocy oraz momentu obrotowego wynika ze zwiększenia ciśnienia doładowania (zmieniona charakterystyka pracy turbiny) oraz zwiększenia ciśnienia paliwa na szynie CR (lepsze rozpylanie paliwa w cylindrze).
Jak się wie "jak to jest zrobione", to wtedy takie różne "amatorskie" wypowiedzi typu "żaden reset nie jest potrzebny" po prostu śmieszą bo widać, że nie bardzo wiedzą niektórzy co robią a czego nie robią.

To tyle w odpowiedzi na stwierdzenie, że "forum to cennik". Nie wypowiadam się za innych - dla mnie raczej nie... Nawet nie chciało mi się wnieść drobnej opłaty za możliwość ogłaszania się w dziale usług. I to nie ze skąpstwa...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem