Temat: [Mondeo 2000-2007] Samodzielna wymiana cewki zapłonowej
View Single Post
Stary 12-05-2014, 10:25   #25
sgaczynski
ford::amateur
 
Avatar sgaczynski
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 16-02-2014
Skąd: Radom
Model: S-max 2016
Silnik: 2.0 diesel 180
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana cewki zapłonowej

Witam
Mam mały problem z moim MD (2.0 Pb) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Objawy: nie równa praca silnika, wskazówka obrotomierza nie faluje lecz czuć jest nie równą pracę silnika (jakby na 3 gary)
Byłem u gazownika BRC podpiął stwierdził iż sonda jest na wykończeniu.
Podjechałem do 2 on podpiął sprawdził, wykręcił świece i okazało się iż świece są całe w oleju. Uszczelka stara. Powiedział aby kupić świece i uszczelkę.

Kupiłem nowe świece oryginalne oraz uszczelkę do komory zaworów.
Wczoraj wymieniłem wszystko po raz pierwszy ale poszło.

Po zakończeniu za wszystkiego uruchomiłem silnik i wszystko pracuje ok.
Niestety nadal mam te objawy pracy silnika. Dodatkowo obroty obniżyły mi się do 500obr. Wcześniej było ok 1000obr oraz dodatkowo wtryskiwacze MTM pomarańczowe zaczęły mi głośno pracować takie stukanie syczenie wcześniej było lecz słabe.

Dzisiaj sprawdzę przewody w nocy oraz wykręcę świece i sprawdzę szczelinę na świecach. Może to jest wina. ??

Zastanawiam się na wymianą cewki dodatkowo gdyż poczytałem i może to pomoże. Czasami podczas jazdy miał tak iż przy 4-5 tys dawałem mu gazu a on się dławił.

W te weekend wyczyszczę kolektor dolotowy, wyrzucę klapki, przeczyszczę przepustnicę i co tam się da.

Może ktoś miał podobne objawy?
Jakieś opcje mile widziane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podsumowując objawy ;
niskie obroty, falowanie silnika, duże spalanie, brak mocy czasami, czasami odpala trudniej - długo trzeba skręcić.
Instalacja BRC S 24.
Sebastian.
sgaczynski jest offline   Odpowiedź z Cytatem