View Single Post
Stary 28-10-2017, 08:34   #1
pawel702
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-12-2016
Skąd: Zaielona Góra
Model: c-max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Szarpanie przy przyspieszaniu/Usterka układu silnika

Witam,
już wydaje mi się że przeszukałem całe forum i nie mogę znaleźć podobnych objawów jak u mnie.
Mój silnik to 1,8 duratec 125KM
Jakiś miesiąc temu podczas ostrego hamowanie (może przypadek) zapaliła mi się usterka układu silnika/ograniczenie prędkości. Po wyłączeniu silnika i włączeniu raz jeszcze błąd zniknął. Po kilku dniach zaczał pojawiać się podczas jazdy. Przy redukcji biegu i gwałtownym przyspieszeniu, przy ruszaniu i ciągłym zwalnianiu ( korki, światła). Pojawił sie też problem z odpalanie, podczas odpalania musiałem mieć wciśnięty gaz żeby złapał. Pojechałem do mechanika, podłączył pod COMP i stwierdził: usterkę przepustnicy i jednego z zwarów podciśnienia. Z racji oszczędności (może pozornych) przepustnice kupiłem używaną jak i używane dwa zawory. Po założeniu zaworów zapalił mi się żółtka kontrolka, a po założeniu "nowej przepustnicy" jeździłem 2 tyg bez problemu aż dzisiaj znowu pojawił się ten sam błąd. Zaznaczę jeszcze że samochód do 3 tys obrotów przyspiesza jak muł i lekko szarpie, dopiero pow. 3 tys ma "kopa". Jesli jadę na piatym biegu stała prędkością 2-2,5 tys czuje delikatne kołysanie.

Ktoś ma pomysł co to jest ?

Bardzo proszę WAS o pomoc.
pawel702 jest offline   Odpowiedź z Cytatem