View Single Post
Stary 03-12-2018, 20:18   #5
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Czy warto dopłacać do lepszego zestawu klocków i tarcz

Ja nigdy nie narzekałem na hamowanie w swoim aucie.
Nie wiem czy to kwestia, że zawsze o auto dbam
i nie pozwalam na żadne zapowietrzenia, stare płyny itp.
Więc nigdy nie potrzebowałem niczego więcej niż "standard".
Dopiero po wejściu na stronę zadziałał marketing i w głowie drąży myśl,
że jak już wymieniam hamulce to spojrzę
czy jest różnica pomiędzy standardowym a "lepszym" czy też droższym.

Jaki jest cel? Mieć auto które wciąż dobrze hamuje i mieć komplet który mniej pyli.
Miałem wcześniej TRW i chyba Mintexy?
Złego słowa nie mogę powiedzieć. Hamowały skutecznie, pyłu nie było.
Coś mnie podkusiło i wsadziłem nowe klocki (przód i tył) firmy Pagid. Od tamtej pory nie mogę felg doszorować, że aż kupuje wheel protectory w sprayu żeby felgi nie były czarne w 4 dni jazdy.
Chciałem TRW ale z Niemieckimi magazynami ciężko, bo oni mają bardzo głęboko jakąkolwiek obsługę klienta (czy choćby poziom obsługi zamówienia).
Zamówienie złożyłem tydzień temu, po tygodniu uznałem że spytam jak przesyłka a dopiero po moim telefonie oni mi mówią że nie ma, niech sobie Pan znajdzie coś innego pasującego z dopłatą.
A) z jakiej racji nie dzwonili że nie mają na stanie
B) z jakiej racji mam dopłacać
C) fajnie że przez tydzień mieli na koncie ~1000 zł i jakoś nikomu nie przeszkadzało żeby zadzwonić do klienta co nie?
D) z jakiej racji to ja mam się starać żeby wciąż u nich złożyć zamówienie?

Sorry Gregory. To tak nie działa w dzisiejszych czasach.
Nie mam żadnej postawy roszczeniowej jeśli po "drugiej" stronie zauważę jakiekolwiek oznaki chęci.
Np. Dzień dobry, dzwonię z xxx i bardzo przepraszam, ale nie mamy tych tarcz na stanie. Jako zamiennik mamy np.takie i takie. W ramach przeprosin za nasz błąd, oferujemy że przesyłka wyjdzie dzisiaj kurierem na jutro (podpowiem czytającym że to nie jest coś wielkiego, w firmie gdzie pracuję mamy paczki codziennie kurier 24 godziny na całą Europę za jakieś 40zl za paczkę).
A tu? A tu jeszcze sprzedawca zdziwiony że ja "nie chce z nimi robić biznesu".... Ehh...

Więc fajnie byłoby jakby było TRW, ale chyba musi się skończyć na ATE standard + original.
Z przesyłką z Polski to wychodzę już 25% wartości zamówienia w plecy. Za komplet TRW miałem zapłacić £150 z przesyłką. Jak zamówię w Polsce to płacę £180 plus pewnie z £20 za przesyłkę czyli £200 :-|

Ostatnio edytowane przez edmun ; 03-12-2018 o 20:24
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem