Temat: [Ogólne] Koszt naprawy PowerShifta
View Single Post
Stary 10-04-2022, 22:18   #22
jeysec
ford::amateur
 
Imię: jeysec
Zarejestrowany: 14-03-2017
Model: c-max
Silnik: 2.0 cdti
Rocznik: 2014
Postów: 1
Smile Odp: Koszt naprawy PowerShifta S-max

Cytat:
Napisał lukas_ko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie problem był taki że kupiłem silnik i skrzynie z C-maxa2 2.0 163 KM auto wyprodukowane z końca grudnia 2014 tak było według nr VIN a ja to kupiłem w maju 2015 wszystko było całkiem nowe rolki napinacze paska nie miały z tartej nawet farby tak samo kolektor wydechowy nie miał nawet rdzy. Więc nie miałem podstaw sądzić aby to nie miało zadziałać.

Dodatkowo mój mechanik nie miał w danej chwili czasu na montaż i zajął się tym po miesiącu. Tam też zeszło okol tygodnia. I silnik jak i skrzynia biegów działały poprawnie miałem wszystkie biegi które przełączały się bardzo płynnie.

Był tylko jeden problem że po odpaleniu silnika wyskakiwał błąd usterka skrzyni biegów i do tego nie było trybu sport i nie można było samemu wybierać biegów 1-6 reszta była "P,R,N,D"
I pojechałem z tym do bardzo dobrego elektronika samochodowego i walczył tydzień i się poddał później pojechałem do Serwisu ASO Forda tam następne 2-3 tygodnie i też nic na koniec był Tedi_k i też nic.

Więc po tym wszystkim jak minęło 2 miesiące handlarz nie chciał słyszeć że ma przyjąć skrzynie z powrotem.
Gdybym odrazu ją zamontował to może by ją przyjął.

Efekt był taki że ta skrzynia co ją kupiłem jest w 100% dobra ale mam ograniczone funkcje i albo mogłem tak jeździć albo wsadzić moją z powrotem która była dobra.

A kupiłem tą skrzynie z C-maxa bo jak zobaczyłem że to jest wszystko silnik i skrzynia całość całkiem nowe to stwierdziłem że taka okazja się może nie tracić.

Więc jak moja mi nawali np. wysiądą sprzęgła a mój sterownik będzie dobry to mogę przełożyć sterownik do tamtej skrzyni.

Tylko czy taka operacja będzie trwała i opłacalna? Nie wiem?

Chyba że ktoś kiedyś wpadnie na pomysł jak przeprogramować sterownik skrzyni aby chciał zadziałać z moim focusem to może nie będę musiał mieć takich dylematów
Czy masz jeszcze tę skrzynię powershift z grudnia 2014? Własnie w moim c-max z grudnia 2014 się popsuła, na razie zginął wsteczny bieg.
jeysec jest offline   Odpowiedź z Cytatem