Temat: [Transit 1991-1994] Waga auta a system viatol.
View Single Post
Stary 27-02-2014, 10:40   #81
apus
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 15-09-2013
Model: transit 2.5 td
Silnik: 2.5 td
Rocznik: 1998
Postów: 63
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

Cytat:
Napisał krzysiek16-18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Posiadam transita na bliźniaku dmc 2900 i mam takie pytanie jeżeli ITD przeważy mnie i wyjdzie że załadowane auto waży 3300-3400 kg to jakie będą konsekwencje, nie wydaje mi się żeby potraktowali mnie ulgowo dla tego że nie przekroczyłem 3500 kg . Proszę o jakieś sensowne odpowiedzi .
Witam.
Jeżeli transport prowadzony jest pojazdem do 3,5 tony na chwilę obecną mandat to 500zł i przeładowanie busa (nie puszczą jak nie wyładujesz nadmiaru na inne auto). Sprawa się znacznie komplikuje, jeżeli ten sam bus jeździ w firmie która świadczy usługi transportowe pojazdami o DMC ponad 3,5 tony a więc podlega licencji. Wówczas, może zostać nałożony na firmę mandat znacznie wyższy (jak mnie pamięć nie myli to maksymalnie 15 tys.). Informacje te uzyskałem swego czasu od ITD - na ich stronie GITD podaje nr telefonów do kontaktu z inspektorami i można śmiało do nich zadzwonić i się dowiedzieć. Na chwilę obecną trwają prace legislacyjne i sytuacja może się zmienić - zmianie ma ulec wysokość mandatu za przeładowanego busa z DMC do 3,5 tony ale także może zwolnione zostaną z opłaty viatol samochody z DMC do 3,5 tony z ciągniętą przyczepką gdy masa zestawu przekroczy 3,5 tony.
Pozdrawiam
apus jest offline   Odpowiedź z Cytatem