Temat: [Transit 1991-1994] Hamulce tył - jak założyć szczęki?
View Single Post
Stary 21-03-2015, 01:28   #8
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: Hamulce tył - jak założyć szczęki?

Wklejam ze starego wpisu - tak dla poprawności ...

Podaję Wszem zainteresowanym do pamięci. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzisiaj rozebrałem tylne hamulce, bo od dłuższego czasu denerwowało mnie nieznaczne "rośnięcie" pedału przy drugim naciśnięciu, a odpowietrzanie oczywiście nic nie dawało - bo powietrza po prostu nie było. Myślałem ew. granica szczęk i już regulacja nie łapie a tu BĘC - ciekawostka.

Mała zębatka samoregulacji zatarła się tak, że sprężyna nie mogła docisnąć ząbków i szczęki zawsze wracały do pozycji minimalnej i stąd objawy zapowietrzenia i "ręczny" brał pod sufitem. Po naprawie nawet musiałem popuścić nieco linkę! Po montażu miło było posłuchać jak ząbki z obu kół pstrykają - a jak przestały to bębny leciuteńko szurały o szczęki - czyli zwarte i gotowe.

Przestroga Zadbać przy każdej okazji o czystość i ruchliwość wszystkich elementów nie bojąc się lekko zwilżyć wazeliną (nie olejem ani smarem) wszystkie osie i suwadła z punktami oparcia szczęk o tarczę włącznie. Ząbki też możemy lekko posmarować - nie zajdą rdzą i zachowają pewność "chwytu".

Spokojnych Świąt :fcp29

Zapomniałem - nie malować elementów - tylko czyścić i konserwować. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem